Şanlıurfa Karakeçili Kilimleri

Şanlıurfa Karakeçili Kilimleri

Yorum Ekle

%5

15,20 TL 16,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Sanat > Geleneksel Sanatlar
Yayınevi Atatürk Kültür Merkezi Yayınları
Yazar Taciser Onuk
Feriha Akpınarlı
Barkod 9789751616816
Tedarik Süresi 30 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Şanlıurfa Karakeçili Kilimleri

Prof. Dr. Taciser Onuk

Tarsus'ta doğan Taciser Onuk, Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulu Resim Bölümü'nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi bölümü'nde Master, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Sanat Tarihi ve Arkeoloji Anabilim Dalı'nda "Doktora" çalışmalarını tamamladı. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nden "Sanatta Yeterlik" derecesi aldı. Yardımcı Doçent, Doçent oldu. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Uygulamalı Sanatlar Eğitim Bölümü Moda ve Süsleme Tasarımı Eğitimi Anasanat Dalı'nda "Profesör" oldu.

Gazi Üniversitesi Meslek Eğitim Fakültesi El Sanatları Eğitim Bölüm Başkan V., Giyim Eğitimi, Uygulamalı Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanlıkları ve Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Halen Atatürk Yüksek Kurumu Atatürk Kültür Merkezi Başkanı görevini yapmaktadır.

Pek çok ulusal ve uluslararası kültür ve dostluk derneklerinin kurucu üyeliğini yöneticiliğini yapan Prof. Dr. Taciser Onuk, "UNESCO Milli Kültür Komisyonu" ve "ICANAS" Executive Komite Üyesi'dir.

Türk Kültürü Sanat Tarihi, Süsleme Sanatları, El Sanatları, Kadın ve Aileye yönelik konularda, yurtiçi ve yurtdışında kongrelere bildirilerle katıldı. Dergi, Gazete ve kitaplarda makale ve yazıları yayınlandı. Konferanslar verdi. Sergiler açtı. T.V programları yaptı . Yörelerde projeler uyguladı.

"İğne Oyaları", "İçel El Sanatları", "Tarsus El Sanatları", "Osmanlı Çadır Sanatı" adlı kitapları yayınladı.

Yrd. Doç. Dr. H. Feriha  Akpınarlı

Şanlıurfa'da doğdu. Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulu Elsanatları- Çiçek Bölümü mezunu, A.Ü Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Programları Bölümünde "Yüksek Lisans" yaptı. G.Ü. Sosyal Bilimler Ensitüsünden "Sanatta Yeterlik" aldı. G.Ü. Mesleki Eğitim Fakültesi El Sanatları  Eğitim Bölümü Dokumaü-Örgü Ana Bilim Dalında "Yardımcı Doçent" oldu. Halen El Sanatları Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ulusal ve Uluslararası Kültür ve dostluk dernekleri üyesi olan Akpınarlı ,UNESCO Milli Kültür Komisyonu üyesidir.

El Sanatları konularında Ulusal ve Uluslararası kongrelere bildirilere katıldı. Dergi gazete ve kitaplarda makale ve yazıları yayınlandı. TV. Programları ve projeler yaptı. "Şanlıurfa Çulha Dokumacılığı" , "Tarsus El Sanatları " ve "İçel El Sanatları" olmak üzere üç kitabı bulunmaktadır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi 2003
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 111
Ölçü 19,5x27,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Taciser Onuk Kitapları

Feriha Akpınarlı Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >