Riskin Ötesi Dağcılarla Söyleşiler

Riskin Ötesi Dağcılarla Söyleşiler

Yorum Ekle

%10

15,00 TL 16,67 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Hobi > Spor
Yayınevi Homer Kitabevi
Yazar Nicholas O’Connell
Barkod 9789758293407
- +
Baskısı yok

Riskin Ötesi Dağcılarla Söyleşiler

"O'Connells'in söyleşileri bana yeniden büyük tırmanıcıların hepsinde var olan ortak bir olguyu hatırlattı: Onlar kendilerine inanıyorlar ve rüyalarının peşinden gidiyorlar."

-John Roskelley, Amerikalı dağcı, yazar ve fotoğrafçı

Eğer macera sizi büyülüyorsa, maceraperestler çok daha fazla etkilerler. Kaya kütlelerine tırmanmak ya da buzla kaplı bir zirveye çıkmak için yaşamını, vücudunu, ruhsal sağlığını riske atan erkekler ve kadınlardan daha şaşırtıcı ne olabilir? Riskin Ötesi: Dağcılarla Söyleşiler, kendilerini ifade etmenin yegane şekli tırmanmak olan insanları anlayabilmemize yardımcı oluyor.

Dünyanın en yenilikçi ve başarılı on yedi tırmanıcısıyla yapılan bu derin sohbetler, onların tırmanışa karşı kişisel yaklaşımlarını şekillendiren etkileri, olayları ve felsefeleri aydınlatıyor. O'Connell, düşündüğümüz soruları Walter Bonatti, Reinhold Messner, Voytek Kurtyka, Catherine Destivelle ve diğer öncülere yöneltiyor. Onları ilk defa tırmanmaya yönelten şey nedir? Tırmanmayı sürdürebilmek için fiziksel, duygusal ve parasal kaynakları nasıl buluyorlar? Başarıya, başarısızlıkla ve bu sporun içerdiği tehlikeyle nasıl başa çıkıyorlar? Dağcılığa katkılarıyla ilgili neler hissediyorlar?

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 336
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Nicholas O’Connell Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın