Psikolojinin Tao’su Eşzamanlılık ve Benlik

Psikolojinin Tao’su Eşzamanlılık ve Benlik

Yorum Ekle

7,87 TL

150 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Sağlık > Yoga -Meditasyon
Yayınevi Kuraldışı Yayınevi
Yazar Jean Shinoda Bolen
Çeviren Neslihan Burcu Akdağ
Yonca Hancıoğlu
Barkod 9789752750142
- +
Baskısı yok

Psikolojinin Tao’su Eşzamanlılık ve Benlik

Tuhaf bir rastlantıyı; ani, şaşırtıcı bir sezgiyi; arada bir meydana gelen ve insanı hayrete düşüren bir içe doğuş anını yaşamamış olan var mıdır? Bu olaylar basit tesadüfler olarak değerlendirilerek kestirilip atılabilir mi yoksa bizim için daha derin anlamlar mı barındırmaktadırlar?

Psikolojinin Tao' su, bu tür olaylarda gizlenen mesajları ortaya çıkarmak ve yaşamımızdaki anlamlarını bulmak için, Agatha Christie tarzı bir yaklaşım sunuyor; anlamlı tesadüfler ile evrendeki derin bir birliğin parçası olduğumuza dair önsezilerimiz arasındaki yakın ilişkiyi araştırıyor. Doğu felsefesinde "Tao", Jungcu psikolojide ise "eşzamanlılık" adı verilen bu birleştirici ilkenin, mantık yürüterek açıklayamadığımız ama bizim için bir anlam barındıran "tesadüfler" aracılığıyla her gün nasıl karşımıza çıktığını açıklıyor.

Psikolojinin Tao' su, eşzamanlılık ilkesini kavramanın ne denli önemli bir idrak kaynağı olduğunu vurgularken, eşzamanlı olayları daha güçlü bir benlik farkındalığı için nasıl anahtar olarak kullanabileceğimizi gösteriyor.

Anlamlı tesadüfler bize doğru yaşam yolunda olup olmadığımızı söyleyebilir; doğru yolda değilsek bize tavsiyelerde bulunabilir; hepsinin ötesinde bu dünyada sadece basit gözlemcilerden ibaret olmadığımızı, aslında "her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğu kozmik bir ağın daimi katılımcıları" olduğumuzu hatırlatır.

 

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Eylül-2004
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 124
Orjinal Adı The Tao of Psychology: Synchronicity and Self
Ölçü 13,5x21 cm
Çeviren Neslihan Burcu Akdağ
Yonca Hancıoğlu
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Jean Shinoda Bolen Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >