Profesyonel Güvenlik Eğitimi

Profesyonel Güvenlik Eğitimi

Yorum Ekle

%5

50,35 TL 53,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Ercan Sünger
Barkod 9786051466507
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Profesyonel Güvenlik Eğitimi

Güvenlik profesyonellerinin hem mesleki temel eğitimleri hem de hizmet içi eğitimlerinin güvenlik alanında yaşanan hızlı değişim ve dönüşümlere uyum sağlayacak bir dinamizme kavuşturulması gerekmektedir. Eğiticinin sadece bilgi aktarma rolü üstlendiği geleneksel eğitim yaklaşımı, güvenlik profesyonellerine bugünün toplumsal ve kriminal problemleri ile başa çıkmalarını sağlayacak bilgi ve becerileri kazandırma amacına ulaşmada son derece yetersiz kalmaktadır.

Hal böyle olunca eğitim bilimleri alanında yapılan bilimsel araştırmalarla etkililiği ve verimliliği test edilmiş öğretim yöntemlerine güvenlik eğitimi alanında da başvurulması bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu bağlamda öğrenmeyi kalıcı hale getiren, bilgi ve beceri kazanmayı kolaylaştıran eğitim yaklaşımlarına, güvenlik profesyonellerinin temel ve hizmet içi eğitimlerinde de başvurulmalıdır.

Güvenlik profesyonellerine yönelik gerçekleştirilen mesleki temel eğitimlerde ve hizmet içi eğitimlerde görev üstlenen eğiticiler için bir başvuru kaynağı olarak hazırlanan bu kitapta, eğitimlerde daha etkili sonuçlar almayı olanaklı kılan yöntemlere dikkat çekilmiştir. Bu çerçevede toplam on iki bölümden oluşan kitapta öncelikle toplumsal değişimle uyumlu profesyonel bir güvenlik eğitimini zorunlu kılan etmenler ele alınmıştır.

Daha sonra sırasıyla güvenlik alanında yapılan eğitimlerde vakaya dayalı, probleme dayalı ve işbirliğine dayalı öğrenme yöntemlerinin nasıl uygulanabileceği üzerinde durulmuştur. Ardından durum temelli bir eğitim modelinin ve interprofesyonel düzlemde bir eğitim yaklaşımının güvenlik profesyonellerinin eğitimine nasıl uyarlanabileceği ve bu modeller ekseninde yapılacak eğitimlerin sağlayacağı avantajlara değinilmiştir. Güvenlik profesyonellerine yönelik temel ve hizmet içi eğitimlerin yetişkin eğitimi olduğu gerçeğinden hareketle, yetişkinlere yönelik eğitimlerde dikkat edilmesi gereken temel prensiplere işaret edilmiştir.

 

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Haziran-2015
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 307
Ölçü 16x23,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Ercan Sünger Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın