Peyniraltı Edebiyatı Sayı : 27 - Ağustos 2015

Peyniraltı Edebiyatı Sayı : 27 - Ağustos 2015

Yorum Ekle

4,95 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Periyodik Yayınlar > Edebiyat
Yayınevi Peyniraltı Dergisi
Yazar Kolektif
Barkod 3990000028224
- +
Baskısı yok

Peyniraltı Edebiyatı Sayı : 27 - Ağustos 2015

Peyniraltı Edebiyatı, 27. Sayısını şair ve yazar Sylvia Plath’e ithaf ediyor.

Plath’ın dostu ve onun gibi intihar eden şair Anne Sexton’un Plath için yazdığı iki şiir Türkçede ilk kez Peyniraltı Edebiyatı Ağustos sayısında yer alıyor. Ted Hudges’un Plath’in ölümünün ardından yazdığı “Son Mektup” adlı şiir de yine Türkçede ilk kez Peyniraltı 27. Sayıda yer alıyor.

Dosyada yer alan, Plath’in eşi Ted Hudges ile 1995 yılında yapılmış röportaj Sylvia Plath dosyasının önemli metinlerinden. Ted Hudges, ayrıca Sylvia’nın edebi kişiliği üzerine yazdığı yazıyla da dosyada yer alıyor. Cahit Kaya, Plath’ın en etkileyici şiirlerinden biri olan “Lady Lazarus” üzerine yazdığı yazıyla dosyada yer alıyor. Emre Kundakçı, Johnny Panik ve Rüyaların Kutsal Kitabı üzerinden Plath üzerine çözümlemeler yaparken, Elif Benan Tüfekçi, “Sırça Fanus’ta Annelik Algısı ve İntihar” adlı yazısıyla Plath’ın kült kitabına bu açılardan yaklaşıyor.

Dergi, dosyada Nilgün Marmara’nın “Plath’in Bazı Şiirlerinin Kronolojik bir Analizi” adlı makalesiyle kapanıyor. Dosya dışında öykü, şiir, makale, çeviri ve çizimleriyle katkıda bulunan isimler: Dilara Demir, Berxwedan Yaruk, Mert Yılmaz Güler, Soner Sezer, Ceren Burçak Dağ, Baturalp İlkay Gülten, Batuhan Aşıktoprak, Sezgi Zeybek, Ayberk Çınar, Yusuf Aba, Tan Babür, Kaan Beyoğlu, Gizem Aktan, Aylin Çalışka, Ali İhsan Bayır, Sema Güler, Burak Albayrak, İsmail Sertaç Yılmaz, Neslihan Yalman, Berker Berki, Kerem Advan, Taha Sertaç Gezer, Cansu Taştan, Selim Bektaş, Gamze Yeşildağ, Oğuzhan Yeşiltuna, Alp Yenibalcı, Zeynep Sevgi Fert, Ali Polatel, Ufuk Olğun, Ahmet Duran Arslan ve Can Çetinkaya.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Temmuz-2015
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 42
Ölçü 21x26 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kolektif Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >