Performans için Koçluk

Performans için Koçluk

Yorum Ekle

43,40 TL

150 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Ekonomi > Yönetim
Yayınevi Paloma Yayınevi
Yazar John Whitmore
Çeviren Banu Erol
Barkod 9786059200332
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Performans için Koçluk

Performans için Koçluk, tüm dünyada koçlar, liderler, yetenek yöneticileri ve profesyoneller için eksiksiz bir kaynak. Etkisi kanıtlanmış G-R-O-W modelini öne çıkaran bu bir numaralı koçluk kitabı, koçluk mesleğinin temelini oluşturuyor. İnsanların içlerindeki en iyiyi çıkarmalarını sağlamanın neden üretkenlik, büyüme ve bağlılığın anahtarı olduğunu açıklıyor. Anlamlı bir koçluk kültürü, organizasyonlar ve çalışanlar arasındaki ilişkiyi dönüştürme ve uzun vadeli başarı yolunda her iki tarafın da birlikte yürümesini sağlama potansiyeline sahiptir.

Koçluk sektörünün öncüsü Sir John Withmore ve performans koçluğunda küresel pazar lideri olan Performance Consultants tarafından yazılan bu kapsamlı bir şekilde güncellenmiş ve genişletilmiş baskı, organizasyon kültürüne geleneksel yaklaşımda devrim yaratacak. Yeni faaliyetler, kurumsal örnekler, koçluk diyalogları ve terimleri sözlüğü ile öğrenme sürecini güçlendirirken, yeni eklenen çok önemli bir bölüm koçluğun faydalarının yatırım getirisi olarak nasıl ölçüleceğini gösteriyor.

“Performans için Koçluk kitabının bu Beşinci Baskısı’nda, Sir John Withmore ve Performance Consultants, yüksek performans yaratmak için gerekenlerin üzerine ışık tutuyor ve koçluğu çevreleyen mitleri söküp atıyor.”
John McFarlane, Başkan, Barclays ve Başkan, TheCityUK

“Bu yeni baskı, Sir John Withmore’un insanların hayatlarını gerçekten değiştirmeye olan bağlılığının bir kanıtı ve tüm endüstri liderlerine değer katacak.”
Tim Gallwey, uluslararası çok satan Inner Game kitapları dizisinin yazarı

“Performans için Koçluk tüm koçlar ve koçluğun geleceğinin öncüleri için değeri kanıtlanmış bir kaynak.”
Magdalena N. Mook, Yetkili Müdür ve CEO, International Coach Federation

“Mesleğimizin öncülerinden olan Sir John Withmore, ustalığın nasıl gelişip ilerleyebileceğini, kendimizin ve yol arkadaşlarımızın potansiyellerini nasıl gerçekleştirebileceklerini tüm samimiyeti ile bize aktarıyor. Ustalık yolunda olan veya ustalaşan her koçun, yöneticinin, liderin defalarca okuması gereken bir eser.”
Sami Bugay  MCC, International Coach Federation Türkiye 2016-18 Dönem Başkanı

“Koçluğun kurucu babası Sir John Withmore’un  bir milyondan fazla baskısı yapılan Performans için Koçluk kitabının son baskısı, iş dünyası, siyaset ve yüksek performans hedefleyen tüm kurumsal liderler için mutlaka okunması gereken bir eser.”
Namık EKİNCİ, CEO, Yönetim Kurulu Başkanı, Ekinciler Holding

“Koçluğun kurucu babası Sir John Withmore tarafından yazılan liderlik koçluğunun şaheseri ve başucu kitabı Performans için Koçluk, Sanayi 4.0 çağına girdiğimiz bu günlerde, iş dünyası liderleri için mutlaka okunması gereken bir eser.”
Şahin Yaman, Dünya Ticaret Örgütü’nde Uzman ve Stratejist

“Koçlukla ilgilenen herkesin okuması gereken en iyi ilk kitap. Koçluğun özünü anlatmak için anlaşılır ve ayrıntılı biçimde açıkladığı becerilerin ötesine geçiyor; liderler ve hem yeni, hem de deneyimli koçlar için çok etkili.”
Carol Kauffman, Yrd. Doç. Dr., Harvard Tıp Fakültesi

“Farkı yaratan insanlardır. Performans için Koçluk kültürümüzü tamamlıyor ve birlikte çalışma şeklimiz ile işbirliğimizin kalitesini önemli ölçüde iyileştirerek işletmemiz üzerinde ölçülebilir bir etkiye yol açıyor.”
Pat Roche, Başkan, Endüstri Grubu, Moog Inc.

“Performans için Koçluk kitabının bu dikkat çekici yeni baskısı, bir başka yeni nesil için altın standart olmaya devem edecek. Koçluk için şimdiye dek kutsal kâse olan etkiyi ölçmenin nasıl yapılacağını ortaya koyuyor ve yatırım getirisinin olağan üstü olduğunu kanıtlıyor. Performans için Koçluk sadece okunması şart değil, aynı zamanda “zorunlu bir referans” olarak yanınızda bulundurmanız gereken bir kitap.”
Karen Mathre, Mükemmellik Koçluk Merkezi Lideri, Medtronic

“Performance Consultants’ın sürekli müşterisi olarak, koçluk işlerini ve liderlerle organizasyon kültürünü nasıl değiştirdiğini uygulamada görüyorum. Bu kitabı mutlaka okumalısınız.”
Thornsten Klein, Direktör, Global Yetenek ve Organizasyon Geliştirme, eBay

“Liderlik, risk almak ve organizasyonunuzdaki insanlara kendi yollarını bulmaları için güveneceğinizi ve sorumluluk vereceğinizi göstermekle ilgilidir. Bunu nasıl yapacağınızı bu kitapta keşfedebilirsiniz.”
Daniel Quirici, Grup Yönetici Direktörü, Echo Capital UK Ltd.

“...Sir John Whitmore tarafından yazılan bu kitap, koçluk kariyerim boyunca her zaman elimin altında oldu...Okunması değil hayata geçirilmesi gereken bir kitaptır.”
Fatoş Ayvaz, FA Coach Academy’nin kurucusu, Koç Eğitmeni

Dil Türkçe
Cilt Tipi Ciltsiz
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Basım Yeri TÜRKİYE
Sayfa Sayısı 312
Orjinal Adı Coaching for Performance (5th Edition)
Yayın Tarihi Mart-2022
Baskı Sayısı 5. Baskı
Ölçü 15x23,5 cm
Çeviren Banu Erol
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

John Whitmore Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >