Özel Yetenekliler Eğitimi

Özel Yetenekliler Eğitimi

Yorum Ekle

%12

44,00 TL 50,00 TL

75 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Eğitim > Diğer
Yayınevi Akademisyen Kitabevi
Yazar Çiğdem Çelik Şahin
Barkod 9786052580042
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE
Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Temmuz-2018
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 310
Ölçü 13,5x21

Özel Yetenekliler Eğitimi

Eğitim kurumu ve sistemlerindeki en zeki çocukları niçin yetiştirip geliştirelim? Bu soruyla ilgili olarak takip edilecek her adım, özel yeteneği olan çocukların eğitimi ile ilgili pek çok soruya cevap verme, bu gözde konudaki iddialara kanıt sağlama çabası olacaktır.

Bu kitap, özel yetenekli çocuk ve yetişkinlerin eğitiminde pek çok seçenek sunabilir. Ayrıca, dünya üzerindeki zeki çocuklarla ve yetişkinlerle çalışma ayrıcalığı olanlar için de değerli bir araç ve yol gösterici olabilir.

Pek çok ülkede, yeteneklilerin eğitilmesini göz ardı edenlerle destekleyenler arasında süre gelen bir mücadele bulunmaktadır. Özel yeteneklilerin özel bir hassasiyeti hak ettiklerine inananlar bu çocukların kim olduklarını anlamamız gerektiğini ve onların potansiyellerinin zirvesine ulaşabilmeleri için elimizden geleni yapmamız gerektiğini iddia etmektedirler.

Onların topluma ortalama insandan daha fazla katkıda bulunmaları beklenebilir. Diğer taraftan insanlar özel yetenekli bir azınlık grubuna ayrıca önem verilmesinin seçkincilik olduğunu ve sıradan insanların önemini ve değerini azalttığını ifade ediyorlar.

Bu kitap özel yeteneklilerin yetiştirilmesinin niçin önemli olduğu ve bu tür bir eğitimin neden bir ön­celik olduğu ve desteklenmesi gerektiğiyle ilgili daha iyi bir anlayış sağlayabilir.

YORUMLAR

Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın