Otomobille İlk Gezi Balkanlar 1908

Otomobille İlk Gezi Balkanlar 1908

Yorum Ekle

%15

72,25 TL 85,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Tarih > Osmanlı Tarihi
Yayınevi Aksoy Yayıncılık
Yazar Frances Kinsley Hutchinson
Barkod 9789753115636
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Otomobille İlk Gezi Balkanlar 1908

Otomobilin efsane olduğu yıllar. Bir Amerikalı grubun, Balkanlar'ı otomobille gezme düşüncesinin bile, "çılgınlık" olarak nitelendiği bir zaman. Ve fotoğraf makinesi, dünyayı görüntüleyerek belgelemeye yeni yeni başlamış.Otomobil, fotoğraf ve kıtalararası turistik gezilerin yaygınlaşmadığı 1900'lü yıllar...Bir otomobilin içine sığacak kadar Amerikalı'nın "sergüzeşti" anlatılır bu kitapta. Yıl 1908'dir ve Balkanlar'da birbirinden farklı pek çok insan yaşamaktadır: Dilleri, dinleri, ırkları; örf ve adetleriyle farklı insan topluluklarıdır bunlar. Her biri ayrı bir dünyadır ve bu kitap için bilinmeyen bir görsel "efekt"tir...

Bu otomobille gezi tarihe, yani geçmişe bir yolculuktur bizim için. Bugün sınırlar değişmiş, savaşlar ve barışlar insanları daha da iç içe geçirmiş, hatta birbiriyle kaynaştırmıştır. Birbirlerinden tümüyle ayrışan insanlar da vardır, bugün artık olmayan yeryüzü medeniyetleri de vardır Balkanlar'da: Mostar Köprüsü'nü artık hiçbir çıplak göz göremez. Onu tarihimize, ancak fotoğraflar anlatabilir...Bu kitap, zamanın dünya üzerinden nasıl geçtiğinin küçük bir örneğini verir.

Bu veri, yüzyılık geçmişin yüzyıllık geleceğe nasıl taşındığını anlatır bize: Sessiz bir tarih parçasıdır bu kitap...Aksoy Yayıncılık'ıni ilk basımı 1909'da yapılan bu kitabın tıpkıbasımını gerçekleştirdiği "Otomobiller İlk Gezi / Balkanlar 1908" ile geçmiş zaman yolculuğuna çıkacaksınız. Kitapta yer alan tarihi belge niteliğindeki yüzü aşkın orjinal fotoğraf, görsel arşivinizi oluşturarark, sizi tam yüzyıl öncesine taşıyacak.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi Kuşe
Cilt Tipi Ciltli
Basım Yeri TÜRKİYE
Sayfa Sayısı 312
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Frances Kinsley Hutchinson Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >