Orman Kanunu - Kadastro Kanunu - İlgili Gayrimenkul Mevzuatı

Orman Kanunu - Kadastro Kanunu - İlgili Gayrimenkul Mevzuatı

Yorum Ekle

60,00 TL

200 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Hukuk > Kanun ve Uygulama Kitapları
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar İlyas Çügen
Barkod 9786055980948
- +
Baskısı yok

Orman Kanunu - Kadastro Kanunu - İlgili Gayrimenkul Mevzuatı

Bu kitap, Orman Kanunu ile taşınmaz hukukunun temelini oluşturan Kadastro Kanunu ve ilgili gayrimenkul mevzuatının birlikte yapılmış bir derlemesidir.

Bu amaçla; Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü merkez birim teşkilatı ile taşra teşkilatı olan Orman Bölge Müdürlükleri ve Orman İşletme Şefliklerinde ve Orman Kadastro Komisyonlarında görev yapan orman yüksek mühendisi, orman mühendisi, ziraat mühendisi, orman teknikeri, orman muhafaza memurları ve fen elemanları; Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile Tapu ve Kadastro il ve ilçe müdürlüklerinde görev yapan, tapu ve kadastrocular, tekniker ve teknisyenler, fen ve kadastro kontrol mühendisleri ve elemanları, ziraat ve orman mühendisleri ve harita mühendislerinin arazide ve bürolarında çalışırlarken ellerinin altında bulundurmaları gereken bir kitaptır.

Özellikle; Adli ve İdari yargıda, kürsüde görev yapan Hakimlerimiz ile, Yargıtay 1. , 7. , 8. , 14. , 16. , 17. , 18. ve 20. Hukuk Dairelerinde görev yapan Başkan ve Üyelerimiz, Tetkik Hakimleri ve Avukatlarımızın sahip olmaları gereken bir el kitabı olarak hazırlanmıştır.

Bu kitap, taşınmaz hukukunu ilgilendiren ilgili kanunların sistematik bir değerlemesi olup ayrıca eski tarihli davalarda uygulaması geçen bazı mülga kanunlara da kitapta yer verilmiştir.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltli
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Eylül-2008
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 1631
Ölçü 14,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

İlyas Çügen Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >