Örgütsel Psikoloji

Örgütsel Psikoloji

Yorum Ekle

%10

25,00 TL 27,78 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Ekonomi > Araştırma-İnceleme-Kuram
Yayınevi Alfa Aktüel Yayınları
Yazar Melek Vergiliel Tüz
Zeyyat Sabuncuoğlu
Barkod 9789750031045
- +
Baskısı yok

Örgütsel Psikoloji

Her geçen gün, insanların ve örgütlerin yaşamlarının hızla geliştiği görülmektedir. Bir yandan değişimlerle mücadele ederken, öte yandan insanları ve örgütleri yönetmek çok kolay değildir. İnsanları ve örgütleri, mekanik işler yapan birimler olarak gören yaklaşımlar, insan kaynağını stratejik bir şekilde değerlendirmekten uzaktır. Kurumlar, artık yoğun bir rekabetin içerisinde yaşamaktadırlar. Bu anlamda insan faktörünün verimli olabilmesi çok önemlidir.

Bu kitap iki temel hedef üzerinde kurgulanmıştır: Birinci hedef yöneticilerin çalışanlardan daha etkin sonuç almaları, ikinci hedef ise,çalışan memnuniyet düzeyinin yükseltilmesidir. Bu doğrultuda geliştirilen çeşitli yöntemler ayrıntılı olarak tanıtılmaya çalışılmaktadır.

Bu kitap toplam 12 bölümden oluşmaktadır. Sırasıyla; örgütsel psikoloji konusunda genel ve temel bilgiler, motivasyon, İletişim, Nlp Tekniği, etkin liderlik, dönüşümcü liderlik, değişim yönetimi, zaman yönetimi, yönetimde stres, örgüt kültürü, organizasyonel yurttaşlık ve takım çalışması konuları ayrı ayrı ve ayrıntılı biçimde ele alınıp incelenmektedir.

Bu kitabın 4. baskısına geçişte emeği geçen Yönetim Organizasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Elemanlarına, basımına ve kitap kapağının hazırlanmasına katkı sağlayan Furkan ofset çalışanlarına ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliriz.

4. baskısı tamamlanan bu kitabın üniversitelerde örgütsel davranış dersleri alan öğrencilere ve ayrıca davranış bilimleriyle ilgilenen firma ve kurum yöneticilerine yararlı bir kaynak olmasını dileriz.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 424
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Melek Vergiliel Tüz Kitapları

Zeyyat Sabuncuoğlu Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın