Önce İnsan Önce İletişim

Önce İnsan Önce İletişim

Yorum Ekle

%10

11,66 TL 12,96 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi İdeal Kültür Yayıncılık
Yazar Erol Yılmaz
Barkod 9789944410526
- +
Baskısı yok

Önce İnsan Önce İletişim

Bugün ülkemiz kütüphaneciliğinde yaşağımız sıkıntıların en büyük nedenlerinden birinin, halkla ilişkiler konusuna yeterince önem vermememiz olduğunu düşünüyorum.

Halkla ilişkilerin birçok tanımı vardır. Ancak kütüphaneler ve kütüphaneciler için sanırım şu tanımı ön planda tutmamız gerekir. "Halkla ilişkiler, herhangi bir kuruluşun, halkın düşüncelerini etkilemeye dönük faaliyetlerdir." Çünkü halkımızın büyük çoğunluğu çağdaş ve etkin kütüphane hizmetinden yoksun olmasına rağmen, genellikler büyük bir hizmetin eksikliği ya da yetersizliği konusunda yeterince duyarlı değildir. Halkın inanmadığı ve desteklemediği şeyleri gerçekleştirmenin zorluğu tartışılmaz bir gerçek olduğundan, bu noktada biz kütüphanecilerin işi daha da zorlaşmaktadır.

TKD olarak halkla ilişkilerin önemine inandığımız içindir ki, elinizdeki kitabın yazarı Dr. Erol Yılmaz'ın başkanlığında, 2005 yılında bir Halkla İlişkiler Grubu kurulmasını uygun gördük ve sürekli olarak destekledik. Mesleğimiz açısından son derece bakir bir araştırma alanı olan halkla ilişkiler konusunda uzun süredir çalışmalar yapan Dr. Yılmaz'ın kütüphanecilikte halkla ilişkiler konusunda bu kitapla yeni bir katkı koyma çabasını takdirle karşılıyorum.
-Ali Fuat Kartal

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 208
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Erol Yılmaz Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın