Niceliğin Egemenliği ve Çağın Alametleri

Niceliğin Egemenliği ve Çağın Alametleri

Yorum Ekle

%27

26,28 TL 36,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori İnanç Kitapları - Mitolojiler > Dinler Tarihi
Yayınevi İnsan Yayınları
Yazar Rene Guenon
Çeviren Mahmut Kanık
Barkod 9789755749402
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Niceliğin Egemenliği ve Çağın Alametleri

Bu kitap, yazarın Modern Dünyanın Bunalımı adlı eserindeki konuların genişletilmiş ve derinleştirilmiş hallerini içeren tamamlayıcı bir çalışmadır.

Batı dünyasının (bilimin, felsefenin, psikolojinin temel kavramlarının ve eylemlerinin) dibe vuruşunu, ladini (dünyevi/profan) düşüncenin merkezini oluşturan niceliğin modern dünyada niteliğin önüne geçmesinin yansımalarını anlatıp eleştiren kitabın amacını René Guénon şöyle açıklamaktadır: “Elinizdeki eserde, geleneksel ilimlerin gerçek mahiyetinin ne olduğunu, onları profan bilimlerden ayıran büyük farkın ne olduğunu bütünsel ve genel bir tarzda göstermeye çalışacağız. Profan bilimler geleneksel ilimlerin bir karikatürü veya kötü bir taklidi gibidir.

Çalışmamız, geleneksel ilimlerden profan bilimlere geçerken insanlık zihniyetinin maruz kaldığı düşüşün boyutlarını ölçme imkânı da verecektir. Aynı zamanda bu düşüşün bugünkü insanlık tarafından izlenen çevrimin sadece iniş yönünü nasıl izlediğini görmemizi de sağlayacaktır.

Bu sorunlar hâlâ bütünüyle ele alınıp incelenen sorunlar değil; çünkü mahiyetleri itibariyle bu sorunlar bitmez tükenmez sorunlardır. Fakat en azından, şimdiki çağın tekabül ettiği ‘kozmik an’ın tespit edilmesiyle ilgili gerekli sonuçları herkesin çıkarabilmesi için yeterince şeyler söylemeye çalışacağız.”

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Mayıs-2020
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 360
Ölçü 13,5x21 cm
Çeviren Mahmut Kanık
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Rene Guenon Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın