Müzelik Anılar

Müzelik Anılar

Yorum Ekle

%37

14,00 TL 22,22 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Türk Edebiyatı
Yayınevi Puslu Yayıncılık
Yazar Alpay Pasinli
Barkod 9786059491075
- +
Baskısı yok

Müzelik Anılar

Arkeolog Dr. Alpay Pasinli

1947 yılında Erzurum-Pasinler'de doğdu. 1971 yılında Ankara Üniversitesi Klasik Arkeoloji ve Çağdaş Anadolu Arkeolojisi Bölümü'nden mezun oldu ve aynı yıl İstanbul Arkeoloji Müzeleri'nde asistan olarak işe başladı. 1984'de müdür yardımcısı,1985 yılında ise İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürü oldu. 14 yıl süren müdürlük görevinin ardından 1999'da Kültür Bakanlığı Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürü olarak atandı. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürütmekte iken 2003 yılında emekli oldu.

Müzelik Anılar;

Arkeolog-müzeci Dr.Alpay Pasinli'nin kamu sektöründeki 32 yıllık mesleki yaşantısının, 28 yılını geçirdiği ve 15 yıl yöneticiliğini yaptığı İstanbul Arkeoloji Müzeleri'ndeki unutulmaz anılarını ve başından geçen olayları anlatıyor. Bunları kendi tuttuğu notlardan yararlanarak ve belgelere dayalı olarak dile getiriyor. Yanı sıra müzedeki ilginç (!) ve renkli karakterleri tanıtıyor ve bu kişiler hakkındaki izlenimlerini aktarıyor. Böylece müzenin bir dönemine ışık tutuyor, tarihine not düşüyor.
Ayrıca, öğrencilik yıllarından başlayarak katıldığı arkeolojik kazılardaki olayları, kişileri ve ilginç anıları  anlatıyor.

Özgün anlatımıyla, içten, yalın ifadeleriyle Dr.Alpay Pasinli'nin çocukluğundan başlayarak yaşamı ve anılarıdan oluşan bu kitap yazarın arşivindeki önemli fotoğraflarla âdeta okuyucuyu o günlere  taşıyor.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Nisan-2017
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 400
Ölçü 16,5x24 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Alpay Pasinli Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın