Muhayyel Edebiyat Dergisi Sayı: 5 Eylül 2018

Muhayyel Edebiyat Dergisi Sayı: 5 Eylül 2018

Yorum Ekle

%27

7,30 TL 10,00 TL

75 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Periyodik Yayınlar > Edebiyat
Yayınevi Muhayyel Dergisi Yayınları
Yazar Kolektif
Barkod 9771305593054
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE
Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Eylül-2018
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 96
Ölçü 19x27 cm

Muhayyel Edebiyat Dergisi Sayı: 5 Eylül 2018

Muhayyel, Eylül ayına 5. sayısıyla merhaba diyor.

Hasan Aycın’ın çizgisiyle açılan dergide ilk sayfalar “Bir Yazar Klişelerle Yazmamalıdır Klişesi” isimli denemesiyle Cemal Şakar’a, “İmge Evreni Yahut Sanatçının Bilinç Labirentine Doğru Bir Yolculuk” adlı yazısıyla Hayrettin Orhanoğlu’na ait.

Dergimizin bu ayki ana söyleşini Senem Gezeroğlu, yaratıcı yazarlık, kuramsal okumalar ve atölye çalışmalarına dair Nihan Kaya’yla; mini söyleşiyi ise Betül Nurata’yla yapıyor.


Üçüncü sayımızda öykücüleri Aynur Dilber, Selma Aksoy Türköz, Dilek Kartal, Yıldız Ramazanoğlu, Senem Gezeroğlu ve İsmail Isparta. Turgay Şafak ise Müjde Ülfet’in Tahran’dan Firişte adlı öyküsünü Farsçadan çeviriyor.
Muhayyel’in bu ayki köşeleri yine dolu dolu. Edebiyatın yol haritasında Necip Tosun “Edebi Eserlerde Etki ve İntihal” meselesini ele alırken şiir okuma günlüğünde Murat Güzel “İki Kitap İki Şair”e dikkat çekiyor. Kurmaca sözlüğünde ise Oktay Yivli “Anlatı ve Anlatan Ses”i inceliyor. Deklanşörün sesinde Handan Acar Yıldız “İki Yeni Öykücü ve Kenarda Olanı Yazmak Üzerine” derken yarın köşesinde Dilek Kartal bu ay Taner Sarıtaş’ı ağırlıyor. Genç şairimizle yapılan söyleşiyi Mehmet Koruk Kandemir’in Sarıtaş’ın şiirlerini ele aldığı yazısı takip ediyor. Tefrika köşesinde ise bu ay Hasan Aycın bizleri “Eşik” metniyle karşılıyor.

Yasemin Karahüseyin’in “Tabiat ve Çocuk, Mutlu Son ve Roman”, Mustafa Muharrem’in “Kentin Pençelerinde”, Ertan Örgen’in “Romanda Memur Zihniyeti”, Asım Gültekin’in “Öykü Söylemek ve Öykünmek”, Suavi Kemal Yazgıç’ın “Mustafa Kutlu’nun Taşrası: Ne Ütopya Ne de Distopya”, Ferhat Çiftçi’nin “Tanpınar’ın Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nde Kahramanın Konumu”, Regaip Albayrak’ın “Hikâye Tasvir ve Tahlili: Ahmet Mithat Efendi” başlıklı yazıları bu ayki deneme ve incelemelerimizden.

Kitaplık bölümünde bu ay Veysel Altuntaş, Onur Cansız’ın Düşüş Öyküleri’ni; Seyma Subaşı, Hüseyin Su’nun İçkanama’sını; Hüseyin Ahmet Çelik, Mustafa Muharrem’in Korkudan Yontulmuş Bastonlar’ını inceliyor.
Muhayyel Tavsiye Eder ve Okumalık bölümlerimizde ise birbirinden farklı yayınevleri ve yazarlardan farklı türdeki seçkiler sizleri bekliyor.

Gözünüz Muhayyel’de olsun; görmek, görülmek ve görüşmek üzere, keyifli okumalar.

YORUMLAR

Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın