Mikrodalga Mühendisliği

Kargo Bedava

Mikrodalga Mühendisliği

Yorum Ekle

129,00 TL

Kargo Bedava
Kategori Bilim - Mühendislik > Diğer
Yayınevi Palme Yayıncılık - Akademik Kitaplar
Yazar David M. Pozar
Çeviren Adnan Köksal
Barkod 9786053552499
Tedarik Süresi 7 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Mikrodalga Mühendisliği

Bu klasik ders kitabının 4. baskısı, RF ve mikrodalga mühendisliği kavramlarını, temel elektrik mühendisliği ilkelerinden başlayarak, mikrodalga devreler ve uygulamada öneme sahipcihazlarla birlikte, detaylı olarak kapsar. Kapsam, mikrodalga devre analizi, empedans uyumlama, yönlü bağlaçlar ve karmalar, mikrodalga filtreler, ferrit cihazlar, gürültü, doğrusal olmayan etkiler, mikrodalga asilatör ve yükselteç tasarımı ve karıştırıcılar konularını içerir. Mikrodalga ve RF sistemler hakkındaki konular arasında, kablosuz haberleşme, radar, radyometri ve yayınımın zararları da bulunmaktadır. Çok sayıda örnek ve bölüm sonu problemi ile okuyucunun konuyu kavrayışını sınaması amaçlanmıştır. Dördüncü baskı, sistemler, gürültü, aktif cihazlar ve devreler, güç dalgaları, geçici tepkiler, RF CMOS devreler ve daha birçok konuda yeni ve güncellenmiş materyal içermektedir.

4. Baskının önemli yenilikleri ;

  • Mikrodalga ve RF sistemlerle ilgili ve bileşenlerin sistem başarımını nasıl etkilediği hakkında yeni kısımlar (örneğin gürültü katsayısı, Bit Hata Oranı üzerindeki etkisi, bağlantı payı, hücresel telefonlar v.d.) eklenmiştir.
  • Aktif devreler daha detaylı işlenmiştir (CMOS devreler, SiGe devreler, Güç Ekli Verim, Gilbert hücre karıştırıcı v.d.).
  • Yeni konular (güç dalgaları, geçici tepkiler, mikroşerit hattın frekans bağımlı etkileri v.d.) ve daha çok sayıda açık uçlu bölüm sonu problemi eklenmiştir.
  • Gürültü, doğrusal olmayan etkilerle aktif devre tasarımı üzerindeki vurgu artırılarak bölüm sayısı 13'ten 14'e çıkmıştır.
  • Birçok yeni örnek ve problem eklenmiştir. Bunların çoğu düzlemsel devreler ve bileşenlerle ilgili pratik tasarım problemleridir.

 

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Nisan-2014
Baskı Sayısı 4. Baskı
Sayfa Sayısı 742
Ölçü 20x28 cm
Çeviren Adnan Köksal
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

David M. Pozar Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >