Mevlana ile Bir Ömür

Mevlana ile Bir Ömür

Yorum Ekle

%25

12,00 TL 16,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori İslam > Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar
Yayınevi Sufi Kitap
Yazar Sezai Küçük
Şefik Can
Barkod 9789759161279
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Mevlana ile Bir Ömür

Doksan küsur yıllık bir mazi ve bu maziye sığdırılmış, aşkla, heyecanla geçmiş bir ömür... Şefik Can Dede’nin, babasından tevarüs eden Mevlana sevgisi ile başlamış eğitim-öğretim hayatı ve geçen yıllar yoluna daima Mevlana ve Mevlana’ya ömür ve gönül vermiş kimseleri çıkarmış. İstanbul başta olmak üzere bu toprakların yetiştirdiği ilim irfan sahibi kim varsa gitmiş, görmüş, ziyaret etmiş. Şefik Dede’nin sohbetleri, bu ülkenin irfan meclislerinin yeniden canlandırıldığı bir yer idi…

Sezai Küçük

Mevlana ile Bir Ömür: Şefik Can ile Mevlana, Mesnevi ve Mevlevilik Üzerine, 2005 yılında kaybettiğimiz, ülkemizin değerli gönül insanlarından ve son "Mesnevîhan"larından Şefik Can ile yapılan kapsamlı bir söyleşi. Aynı zamanda bir Mevlevi dedesi olan Şefik Can Dede ile haftalarca süren görüşmelerin neticesi olarak ortaya çıkan söyleşi, bir taraftan Tasavvuf Bilim Dalı Öğretim Üyelerinden Sezai Küçük’ün farklı alanlardaki sorularıyla gitgide genişliyor, diğer taraftan kendisi için "Sessiz yaşadım, kim beni nereden bilecektir?" diyen bu mütevazı ve kıymetli gönül insanının doksan küsur yıllık mazisine uzanıyor.

Şefik Can’ın dilinden Mevlevîliğin temel esasları ve Mesnevî çevirileriyle ile ilgili önemli bilgilerle; Mehmed Akif, Tahirül Mevlevi, İbnül Emin Mahmud Kemal, Mahmud Sami Ramazanoğlu, Bediüzzaman Said Nursi, Münevver Ayaşlı, Hasan Ali Yücel gibi Türk ilim ve kültür dünyasına katkıda bulunmuş birçok kişiyle ilgili atıflarla ilerleyen bu söyleşi, muhatabının ilim ve hikmet dünyasına ulaşıyor.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Sayfa Sayısı 128
Yayın Tarihi Kasım-2019
Baskı Sayısı 4. Baskı
Ölçü 13,5x21 cm
Editör Ercan Alkan
Esma Ürkmez
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Sezai Küçük Kitapları

Şefik Can Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın