Mektuplar

Mektuplar

Yorum Ekle

%25

8,33 TL 11,11 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Tarih > Diğer
Yayınevi İleri Yayınları
Yazar Ernesto Che Guevara
Barkod 9756288640001
- +
Baskısı yok

Mektuplar

"Savaş çağrımız kulaktan kulağa kulağa yayılacaksa ve silahlarımızı almak için başka eller uzanacaksa, ölüm nereden gelirse gelsin, hoş geldi, sayfa geldi."

İleri Yayınları, tüm dünya devrimcilerinin kendisine örnek aldığı devrimci lider Che Guevara'nın bütün eserlerini Türk okuyucusunun hizmetine sunuyor. Che'nin askeri yazılarından siyasi yazılarına, önemli konuşmalarından mektup ve şiirlerine kadar tüm eserlerinin yer aldığı bu külliyatta, Che'nin askeri dehasının yanı sıra, siyasi kavrayışı, devrimci coşkusu, devrimci önderliği ve entelektüel yönüyle de tanışacaksınız.

İleri Yayınları'nın hazırladığı dizide şu eserler bulunuyor: 1. Bütün Yazıları, 2. Bolivya Günlüğü, 3. Küba Günlüğü, 4. Mektuplar, 5. Şiirler, 6. Gerçekçi Ol İmkansızı İste (Seçme Yazılar).

1957 yılının sonlarında, Küba Devrimi'nin en sıcak günlerinde Fidel Castro'ya yazılan bir mektupla başlayan bu eserde, Che'nin ölümüne kadar yazdığı mektupları bulacaksınız. Che'nin hayat hikayesinin ve yürüttüğü mücadelenin aşamalarının takip edilebileceği bu mektuplarda, Che: hem Küba ve Bolivya'da çarpışan bir gerilla kumandanıdır, hem Küba'da sosyalizmin kuruluşu üzerine kafa yoran bir devrimci öndedir, hem de dünya çapındaki sosyalizm tartışmalarına katılan ve bir Üçüncü Dünya cephesi kurmaya çalışan bir siyasi öndedir. Che'nin mektuplarında aynı zamanda O'nun devrimci coşkusuyla karşılaşacak ve devrimci kişiliğiyle tanışacaksınız.Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Ekim-2008
Baskı Sayısı 2. Baskı
Sayfa Sayısı 134
Ölçü 13,5x19,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Ernesto Che Guevara Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın