Maliyet Muhasebesi

Maliyet Muhasebesi

Yorum Ekle

%5

22,80 TL 24,00 TL

75 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Ekin Basım Yayın - Akademik Kitaplar
Yazar Erdoğan Avder
Barkod 9786055451684
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE
Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Trabzon
Yayın Tarihi Temmuz-2012
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 352
Ölçü 16x24

Maliyet Muhasebesi

Maliyet Muhasebesi ve maliyet kavramı işletmeler açısından büyük önem arzetmektedir. Çünkü işletmeler ürettikleri mal ve hizmetin birim maliyetini bilmek ve ona göre piyasa fiyatını tespit etmek ve sonuçta kâr elde etmek isterler. Maliyet muhasebesi bilgileri işletmelerin başkasına vermek istemedikleri ve kendilerine mahsus kalan bir kayıt sistemidir. Genel muhasebe bilgileri herkese ve tüm kullanıcılara açık iken maliyet bilgilerini sadece işletmenin sahip ve yöneticileri bilmektedir. Bu nedenle maliyet tekniği her işletmenin farklı olabilmektedir.

Bu çalışmada maliyet muhasebesi ve temel kavramlar, maliyet türlerinin hesaplanması, direkt ilk madde ve malzeme giderleri, direkt işçilik giderleri, genel üretim giderleri ile 1. ve 2. dağıtımlar ve diğer pek çok konular üzerinde durulmuş olup. her bölümün sonunda çalışma soruları ile o bölüm tekit edilmiştir.

Bu kitap da maliyet muhasebesi ile ilgili genel bilgiler verilmiş olup maliyet konusunda bilgi sahibi olmak isteyenlere, meslek mensuplarına, ilgililere ve öğrencilere faydalı olacağı inanılmaktadır.

YORUMLAR

Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın