Maliye Politikası

Maliye Politikası

Yorum Ekle

%3

13,03 TL 13,43 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Agon Bilgi Akademisi
Yazar Eren Karaoğulları
Barkod 9789750219351
- +
Baskısı yok

Maliye Politikası

Maliye politikası kitabı bu dalda görülen eksikliği gidermek amacıyla; KPSS, müfettişlik uzmanlık, denetmenlik, kontrolörlük ve banka sınavlarını kapsayacak şekilde hazırlanmış, konular sorularla pekiştirilmeye çalışılmış ve ayrıntılı bir biçimde açıklanmıştır.

Eserin ilk kısmında maliye politikasına esas teoriler incelenmiş, ikinci kısmında maliye politikasının amaçlan dile getirilmiş. Uç, dört, beş ve altıncı kısımlarında çeşitli iktisadi yaklaşımların maliye politikalarına etkinliği sorgulanmıştır. Ekonomik istikrarsızlık kaynağı olan enflasyon, deflasyon, stagflasyon ve bütçe açığı gibi hususlar yedi, sekiz, dokuz ve onuncu bölümde irdelenmiş olup, maliye politikasının uzun dönemli amacı olan kalkınma ve gelir dağılımı konular kitabın sonunda yer almıştır.

En son bölümde ise klasik sınavlarda çıkabilecek konular üzerinde durulmuştur. Mesleki sınavlara hazırlananlar için hiçbir ayrıntıyı atlamamaya özen gösteren bu çalışmada gereksiz ayrıntılardan kaçınılarak, okuyucunun ihtiyacı olan bilgiye en kısa zamanda ve en etkin bir şekilde ulaşması sağlanmıştır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 256
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Eren Karaoğulları Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >