Lykia

Lykia

Yorum Ekle

%10

16,67 TL 18,52 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Tarih > Diğer
Yayınevi Homer Kitabevi
Yazar Cevdet Bayburtluoğlu
Barkod 9789757078210
- +
Baskısı yok

Lykia

Bu seri ile birçok uygarlığa beşiklik yapan ülkemizdeki antik yerleşim yerlerinin tanıtımı, korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması amaçlanmaktadır. Seri, bilimsel nitelik taşımakla birlikte, konunun uzmanı olmayanların ve bu kentleri gezecek ziyaretçilerin de anlayabileceği tarzda yazılmış ve çok sayıda görsel malzeme ile desteklenerek, okuyucunun kenti hissetmesi hedeflenmiştir.

Anadolu'nun güneybatı köşesi, antik ismi ile Lykia, Türkiye'nin az bilinen bölgelerinden biridir. Henüz doğal güzelliklerini kaybetmemiş olan bu yöreyi, bir zamanlar burada yaşamış ve kendine has bir uygarlık geliştirmiş olanların, bize olduğu kadar tüm insanlığa bıraktıkları mirasla birlikte tanıtmayı görev saydım.

50 yılı aşkın bir süredir Lykia'yı gezen ve yaklaşık 30 yıldır da yine bu yörede kazı yapan bir kişi olarak gördüklerimi, bildiklerimi ve toparlayabildiklerimi başkaları ile paylaşmak arzusu ile birlikte, gerçekten bir doğa ve tarih hazinesi olan Lykia Bölgesi'ni bizden sonraki kuşaklara da bozulmadan ulaşmasını sağlamak için tüm insanlğıa çağrıda bulunmak istiyorum.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 300
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Cevdet Bayburtluoğlu Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >