Kuvayı Milliye Ateşi

Kuvayı Milliye Ateşi

Yorum Ekle

%25

13,89 TL 18,52 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Tarih > Mustafa Kemal Atatürk
Yayınevi İleri Yayınları
Yazar Yekta Güngör Özden
Barkod 9799756288183
- +
Baskısı yok

Kuvayı Milliye Ateşi

Ömrünü Atatürkçü Türkiye davasına adayan Yekta Güngör Özden bu yeni kitabında Türkiye'nin içinden geçtiği dönemin fotoğrafını çekiyor ve Atatürkçü görüş açısından tüm Türk yurttaşlarını uyarıyor.

Türkiye'nin yeniden Sevr ve Şeriat kıskacına alındığı koşullarda, TÜRKSOLU gazetesindeki düzenli yazıları ile politik gelişmeleri inceleyen Özden, sorunlara çıkış yolu olarak yeniden "Müdafaa-i Hukuk Ruhu ve Kuvay-ı Milliye Ateşi"ni öneriyor. Avrupa Birliği sürecinden ABD'nin Irak'a saldırısına, Şeriatçıların iktidara gelişinden bölücü teröre, Kıbrıs'tan Ermeni sorununa, Türkiye'nin tartıştığı tüm konular O'nun Atatürkçü bakış açısından irdeleniyor.

Sıradan bir irdeleme değil yılların birikimini yansıtan bu görüşler, aynı zamanda son dönemde ortaya çıkan Kuvayı Milliye çağrılarının da en gerçekçi ve tutarlı olanı. Sahte Kuvayı Milliyecilerin piyasaya çıkıp Atatürkçülük'ten geçinmeye çalıştığı bir dönemde gerçek Kuvayı Milliye anlayışı gerçek bir Atatürkçü'nün kaleminden okunmalı.

Yayınevimiz Yekta Güngör Özden'in "Atatürk ve Atatürkçülük" ve "Lâiklik İçin" kitaplarından sonra bu yeni kitabı "Kuvay-ı Milliye Ateşi"ni de okurla buluşturmaktan büyük mutluluk duymaktadır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 484
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Yekta Güngör Özden Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın