Kuş Evi

Kuş Evi

Yorum Ekle

47,95 TL

150 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Çocuk Kitapları > Hikayeler
Yayınevi Okuyan Koala
Yazar Blanca Gomez
Çeviren Hayriye Selen İyicil
Barkod 9786257344425
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Kuş Evi

Karlı bir günde küçük kız ve anneannesi yolda yürürken yaralı bir kuş bulurlar. Onu alıp eve getirirler ve iyileşmesi için bakım verirler. Her büyüleyici deneyimin aynı zamanda acı tatlı olması gibi, evde geçen keyifli günler de kuşun iyileşmesi ve yeniden doğaya salınmasıyla son bulur. Mevsimler geçer ve bahar aylarında kuş onları ziyarete gelir. Bu kavuşma sayesinde, ayrılmanın hüznü ve yeniden buluşmanın heyecanını deneyimleyen küçük kız, anneannesinin bulduğu etkileyici çözüm sayesinde ise kuşun özgürlüğünü koruyarak onunla bağda kalmanın yolunu keşfeder.

Yazar Blanca Goméz’in kendi çocukluk anılarından esinlenerek yazdığı Kuş Evi, bizleri kendi çocukluğumuzun anılarında iç ısıtan bir yolculuğa çıkarıyor. Merak, iyileştirme, bakım verme, doğaya ve hayvanların özgür yaşamlarına saygı gibi temaları işleyen bu hikaye, ayrılıkla nasıl baş edilebileceğine dair de önemli bir yaşam dersi veriyor: Sevdiğimiz şeyler ve kişileri fiziksel olarak hep yakınımızda tutmaya uğraşmak yerine, herkesin kendi bireyselliğini koruyabildiği ortak buluşma alanlarını paylaşarak da bağları sürdürebiliriz. Nitekim hikayenin sonunda anneannenin kendi elleriyle yaptığı ve balkona koyduğu kuş evi, kız ve küçük dostunun yeni buluşma noktası ve özlemlerini giderdikleri bir alana dönüşüyor.

Petek Halman Kara’nın önsözü ve Hayriye Selen İyicil’in duru çevirisiyle Kuş Evi, farklı bir dünya anlayışı içselleştirmiş eski kuşağın gözünden güncel olaylara bakabilme, hem çocuklara hem de biz yetişkinlere nostaljiyle modern yaşamın meselelerini harmanlama şansı sunuyor.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Şubat-2022
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 36
Ölçü 20,3x25,5 cm
Çeviren Hayriye Selen İyicil
Editör Petek Halman Kara
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Blanca Gomez Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >