Kurşun Kalem Üç Aylık Edebiyat Dergisi Sayı: 54 Ekim-Kasım-Aralık 2019

Kurşun Kalem Üç Aylık Edebiyat Dergisi Sayı: 54 Ekim-Kasım-Aralık 2019

Yorum Ekle

%27

14,60 TL 20,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Periyodik Yayınlar > Diğer
Yayınevi Kurşun Kalem Edebiyat Dergisi
Yazar Kolektif
Barkod 3990000035054
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Kurşun Kalem Üç Aylık Edebiyat Dergisi Sayı: 54 Ekim-Kasım-Aralık 2019

Merhaba,

2019'un son sayısında Kurşun Kalem'in ilk gündem dosyası "Edebiyat-Tiyatro İlişkisi". Dosyayı Mustafa Bal hazırladı. Prof. Hülya Nutku, "Edebiyat-Tiyatro ilişkisi" yazısında tiyatronun bir anlatı değil canlandırma sanatı olduğuna dikkat çekiyor. Türkan Düztepe Aktaş "Edebiyat Tiyatro İlişkisi Bağlamında Anayurt Oteli Romanının Değerlendirilmesi", Nedim Saban "Lütfen Uyarlama", Kemal Oruç "Oyun Yazarlığı Üzerine Sıkça Sorulan Sorular", "Tiyatro yapıtı edebiyattır, ama edebiyat tiyatro değildir" diyen Prof. Özdemir Nutku da tiyatronun edebiyattan neden farklı olduğunu yazdı. Havva Ağral "Tiyatro Sanatı ve Hayatı Güncellemek" Mustafa Bal ise "Tek Kişilik Tiyatro Oyunlarında Oğuz Atay"ı inceledi.

Oğuz Tümbaş'ın hazırladığı Abdullah Neyzar Karahan'a Mektuplar dosyamıza; Oğuz Tümbaş, Ahmet Günbaş, Okan Yüksel, Mehmet Sadık Kırımlı, Özkan Mert ve Mine Ömer yazdılar.

"Edebiyat kadın ve erkek yazarların eşit konumlara ulaştığı bir alan mıdır? Soruşturma dosyamızı Mine Ömer hazırladı. Soruşturma dosyamızdaki karikatürler Hasan Efe'ye ait. Dosyaya Süreyya Köle, Emel Koşar, Müesser Yeniay, Aydan Yalçın, Neval Savak, Sulbiye Yıldırım, Gülseren Mungan ve Mine Ömer yazdılar.

Şairin 24 Saati köşemizin konuğu Ahmet Özer. Şairlerin hayatları şiire dahil olunca şairin 24 saati de merakla okunan sayfalar olmaya devam ediyor. Nalan Yılmaz "Devrimci Bir Kadın Suat Derviş"i Aykırı Portreler köşesine taşıdı. Günümüz Türk edebiyatında ve yazılı basında yaygın dil yanlışlarını "Dil Yareleri" başlığı altında Selman Büyükaşık inceledi ve yazdı. Filiz Gülmez'in "İzmir'de Kadın Olmak"yazı dizisinin ikinci bölümünü ve Nisa Leyla'nın Yusuf Alper'le yaptığı söyleşiyi okuyabilirsiniz. Bu sayımızın şairleri Bilsen Başaran, Hayri K. Yetik, Müesser Yeniay, Tan Doğan, Dilek Özkan ve Hüseyin Hatipoğlu. Şiirleri, Tamer Öncül seçti. Esin Görgülü, Hüseyin Opruklu, Kerem Yılmaz da öyküleri ile Kurşun Kalem'de yer aldılar. Öykülerinizi, deneme-inceleme, eleştiri yazılarınızı, şiirlerinizi kursunkalem2009@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz. 55. sayımızda görüşmek üzere sevgiyle

- Mine Ömer

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Ekim-2019
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 96
Ölçü 16x24 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kolektif Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın