Kur’an’da Allah’ın Sevdiği Müslüman (Özel Baskı)

Kur’an’da Allah’ın Sevdiği Müslüman (Özel Baskı)

Yorum Ekle

%25

3,47 TL 4,63 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori İslam > Kuran ve Kuran Üzerine
Yayınevi İki Dünya Yayınevi
Yazar Tekin Kılıç
Barkod 3990000012978
- +
Baskısı yok

Kur’an’da Allah’ın Sevdiği Müslüman (Özel Baskı)

Allah’ın sevdiği o kullar, “…gecenin sessiz vakitlerinde kalkarlar, Allah’ın ayetlerini okurlar, secde ederler, Allah’a ve ahiret gününe inanırlar. İyiliği emredip, kötülüğü yasaklarlar. Ve hayırda yarışırlar. İşte onlar dürüst ve erdemli olanlardır. Bunların yaptıkları hiçbir iyilik karşılıksız bırakılmayacaktır. Allah takva sahiplerini bilir.” (Âl-i İmrân Suresi, 3/113-115.)

“Rahman olan Allah’ın has kulları onlardır ki, Allah anıldığında kalpleri ürperir, kendilerine Allah’ın ayetleri okunduğu zaman bu onların imanlarını artırır ve sadece Rablerine güvenirler. Onlar namazlarını dosdoğru kılan ve kendilerine verdiğimiz rızktan muhtaçlara verenlerdir. İşte bunlar gerçek mü’minlerdir. Rableri katında onlar için dereceler, bağışlanma ve tükenmez bir rızk vardır.” (Enfâl Suresi, 8/2-4.)

Bu ayetlerden de anlaşıldığı üzere yüce Allah hangi özelliklere sahip insanları sevdiğini bizlere açıkça bildirmektedir.

Biz bu mütevazı ve hacmi küçük çalışmamızda Kur’an-ı Kerim ve hadis-i şeriflerde haber verilen Allah sevgisi, Allah’ın sevdiği ve razı olduğu kullar ve bu insanların amel ve davranışlarının neler olduğundan bahsetmeyi amaçladık. Çalışma ve gayret bizden, başarı ise Allah’tandır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Mart-2012
Baskı Sayısı 3. Baskı
Sayfa Sayısı 160
Ölçü 13,5x21 cm
Editör Özlem Kocukeli
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Tekin Kılıç Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın