KPSS Kamu Yönetimi Soru Bankası

KPSS Kamu Yönetimi Soru Bankası

Yorum Ekle

27,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Sınavlara Hazırlık Kitapları > KPSS Kitapları
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Mehmet Akif Özer
Barkod 9786055336684
- +
Baskısı yok

KPSS Kamu Yönetimi Soru Bankası

Ülkemiz kamu yönetiminde A grubu kadrolara yönelik Kpss sınavı; Başbakanlık , Bakanlıklar bunların müsteşarları başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetiştirme programı sonrası yeterlilik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurallarına atanacaklar için yapılmaktadır. Bu kadrolar sadece müfettişlik , denetmelik, uzmanlık, kontrolörlük gibi özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belli bir yetiştirme programı sonrası yeterlilik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevleri kapsamaktadır.

Kpss sınavından sonra ayrıca ikinci bir yazılı ve /veya sözlü sınav ilgili kurumlarca yapılabilmektedir. Kurumlar A grubu kadrolar için yapacakları giriş sınavlarına atama yapacakları kadro ve pozisyonların 4 katına kadar aday çağırmaktadırlar.Yönetmelik kapsamına giren kamu kurum ve kuruluşları 4 grubu kadrolar için, yönetmeliklerine göre ya sadece Kpss sonuçlarını göz önünde tutarak doğrudan atama yapabilmekte veya Kpss sonuçlarına göre belirleyecekleri bir puan üzerinde puan almış adayları çağırarak giriş sınavlarını kendileri yapmakta ve bu giriş sınavının sonuçlarına göre personel almakta ve atama yapmaktadırlar.

Görüldüğü gibi yeni dönemde kamu yönetiminde kariyer mesleklerine girmenin ilk ve zorunlu şartı Kpss sınavlarında başarı olmak olmuştur. Mezunlarımız yeni  fakülteyi bitirecek olan öğrencilerimiz veya çalıştığı yerden memnun olmayan ve daha iyi bir kuruma geçmek isteyen bir çok kişi her yıl Kpss sınavının açılmasını beklemektedirler. Herkes bu sınavdan iyi bir sonuç almak için ciddi hazırlıklar yapmakta hatta bir çoğu Kpss kurslarına gitmektedirler. Adeta Lisan Yerleştirme Sınavı (Lys) gibi çok önemli hale gelen bu sınav öğrencilerimde hatta velilerinde bir stres kaynağı haline gelmiştir.

Elbette ki böylesine önemli bir sınavda başarılı olmanın yolu çok çalışmaktan geçmektedir. Söz konusu bu sürece katkıda bulunabilmek için gündeme gelen bu çalışma kamu yönetimi alanında A grubu kadrolar için hazırlanan öğrencilerimizden ve mezunlarımızdan gelen yoğun talepler doğrultusunda hazırlanmıştır.

Kamu yönetimi alanında özellikle soru bankası şeklinde Kpss'ye dönük kaynak çalışma eksikliği böyle bir çalışma yapılmasını zorunlu hale getirmiştir. İki bölüm halinde 100'er  soruluk 15 adet 1500 çözümlü soru ve 50'şer soruluk 10 adet deneme sınavından oluşan toplam 2000 soruluk bu çalışma Kpss, Kamu Yönetimi alanında soru sıkıntısı çeken öğrencilerimize, mezunlarımıza ve bu alanda hazırlananlara büyük katkı sağlayacaktır. Çalışmanın baştan aşağı kontol edilmiş dizgi hataları mümkün olduğunca giderilmiş ve ilgili mevzuat değişiklikleri işlenerek güncellenmiştir.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Şubat-2012
Baskı Sayısı 2. Baskı
Sayfa Sayısı 430
Ölçü 15,5x23,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Mehmet Akif Özer Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın