Koro Müziğinde Yeni Örnekler

Koro Müziğinde Yeni Örnekler

Yorum Ekle

%22

42,90 TL 55,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Gece Akademi
Yazar Mehmet Güneş Açıkgöz
Barkod 9786052888445
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Koro Müziğinde Yeni Örnekler

Mehmet Güneş Açıkgöz, “Koro Müziğinde Yeni Örnekler” adlı verimiyle, 21.y.y’ın ilk yirmi yılını geride bıraktığımız bu günlerde, koro yazınımıza, toplumsal müzik belleğimize ve koro eğitimine çok değerli bir katkı, bir armağan sunmuştur.

Koroya özgü her düzenleme, adeta yeni bir kompozisyondur. Koro albümünde, Açıkgöz’ün özgün koro müziği örnekleri ile alanında tanınan bestecilerin popüler şarkıları üzerine koro için düzenlemeleri ve bir anonim türkünün koro için düzenlenmiş örneği yer almaktadır. Bu çalışmada, insanı, kadını, hüznü, ölümü ya da coşkuyu en yalın, içten, sıcak ve lirik bir anlatımla dile getiren şarkı sözlerinin ezgiyle mükemmel uyumunu zengin koro tınılarıyla bütünleştiren düzenlemelerde, bazen huzurlu, dingin, coşkulu, zaman zaman da başkaldıran, soylu, derin etkilerin müziksel ifadeye yansıtıldığını görmekteyiz.

Dünya Koro Müziği, özellikle 20. yüzyılın son çeyreğinden itibaren, sadece batı coğrafyası ve kültürünün klasik müzik verimleriyle sınırlı kalmayıp, Asya Pasifik’ten Latin Amerika’ya, Baltık Ülkelerinden Kuzey Amerika, Avustralya ve Afrika’ya kadar, çeşitli dinsel, etnik, folklorik, Jazz ve modern müziğin bütün türlerine ilişkin ürünleriyle, önemli bir gelişme göstermekte ve müzik türleri arasındaki kesin sınırlar giderek kalkmaktadır. Bu özgün ve inovatif yaklaşımlarla ulusal, uluslararası ve çok kültürlü müzik anlayışı, giderek zenginleşmekte ve toplumlararası iletişime müzik yoluyla katkıda bulunmaktadır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Eylül-2019
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 64
Ölçü 24,5x32 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Mehmet Güneş Açıkgöz Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın