Korkut Eken Kimdir?

Korkut Eken Kimdir?

Yorum Ekle

%20

16,00 TL 20,00 TL

200 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Politika Siyaset > Derin Siyaset, Komplo Teorileri
Yayınevi Akademi TV. Programcılık
Yazar Hakan Türk
Barkod 9789758208081
Tedarik Süresi 7 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Korkut Eken Kimdir?

Hakantürk bugüne kadar yaptığı görevlerin dışında halen merkezi Amerika'da olan International American Assocation Başkanlığı ve The World Medical Assitance Assocation 2. Başkanı olarak görev yapmıştır. 1962 yılından beri yurtdışında yaşamakta olan Hakan Türk'ün 30'dan fazla kitabı, yüzlerce haber, makale ve benzeri yazı dizisi olup, diğer eserlerinden bazıları; Abdullah Çatlı Kimdir?, Asrın Opersyonu, Nihat Akgün Kimdir?, Kabadayların Dünyası, Karanlıklar Prensi, Susurluk Labirenti, Rumuz Amerika, Babaların Ölümü, Deli Dumrul, Dost ve Düşman, Korkut Eken ile ilgili yazılı ve görsel medyada çok şeyler çıktı.

Yazar, Eken'i araştırırken 1963'lerden bugüne kadar olan hayatını gözler önüne sermektedir. Türkiye'de 1950'li yıllarda kurulan Özel Harp Dairesi (Kontrgerilla veya Derin Devletin) işleyişi, o günden bugüne kadar Türk siyasetinde yer alanların Kontrgerilla ile ilgili söyledikleri İbrahim Şahin ve diğer Özel Hareketçıların ilk günlerinden bugüne gelişleri... Kapalı kapılar arkasında Susurluk, Derin Devlet, Çeteler ve benzeri konularla ilgili konuşulanlar, alınan kararlar ve uygulamaya nelerin konduğu, sokaktaki insanın bilmediği ve bu kitapta okuduğu zaman, "Bu kadarı da olmaz" diyeceği, Başbakan, MİT Müsteşarı, Emniyet Genel Müdürü, Vali ve daha birçok üst düzeyyetkililerin anlattıkları.

Politikacılarımızın muhalefette iken söylediklerinin, iktidara gelince tam tersini söyledikleri. Türkiye'deki ilk Susurluk kitabı'nın yazarı olan Hakan Türk Mafya ve Öcalan'ın getirilişini de ilk yazandır. Yazılamayanların üstüne korkusuzca giden ve ülkesi yararına olduğuna inandığı konuları tarafsız bir şekilde kamuoyuna yansıtarak gerçekleri gözler önüne serebilen ender yazarlardandır. Mehmet Eymür, Mehmet Ağar, Meral Çatlı, Oral Çelik, Ayhan Çarkın, Sami Hoştan, Tarık Ümit'in kızı Hande, Hanefi Avcı, Hasan Celal Güzel ve daha bir çoklarının son 20 yılda Türkiye'nin hangi badireleri atlattığını bir komisyon önünde verdikleri ifadelerle göreceksiniz.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi 2002
Sayfa Sayısı 316
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Hakan Türk Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >