Klinik Dermatoloji

Kargo Bedava

Klinik Dermatoloji

Yorum Ekle

%33

201,47 TL 300,70 TL

Kargo Bedava

Klinik Dermatoloji

Klinik Dermatoloji, birinci basamak tedavi veren hekimlerimiz. Dermatolog meslektaşlarımız ve asistanların onlarca yıldır devam eden etkileşiminin sonucudur. Sık görülen deri hastalıklarının teşhisi ve tedavisi için özlü, pratik bilgiler içerir. Teşhise davalı özellikler, uygun maliyetli yönetim, kanıta dayalı tıp ve hasta merkezli bakım üzerinde durulmuştur.

Hedef Kitle

Deri hastalıklarının anlaşılmasında ve tedavisinde klinisyenler, asistanlar ve tıp öğrencileri bu kitabı faydalı bulacaklardır. Danışma grubumuz olan birinci basamak t edan veren hekimler, asistanlar, hemşirelik çalışanları ve tıp öğrencileri bu kitabının tasarımı ve gözden geçirilmesinde yardımcı oldu.

Düzenleme ve İçerik

Klinik Dermatoloji üç bölüme ayrılmıştır
• Birinci bölüm, sık görülen deri hastalıklarının tanı ve tedavi esasları, tanısal ve cerrahi işlemleri kapsar.
• İkinci bölüm sık görülen deri hastalıkları ve daha nadir görülen deri hastalıkları arasından seçilen, yüksek morbidité ile seyreden hastalıklardan oluşmaktadır.
• Her hastalıkla ilgili bilgi 10 bolümde incelendi: Giriş, patogenez, öykü, fizik muayene, laboratuvar bulguları, tanı, ayırıcı tanı, tedavi, konsültasyon cndıkasyonları ve hasta bilgikmdırme. Tedavi bölümlerinde kanıta dayalı derlemeler, ulusal ve uluslararası kılavuzlar kullanıldı.
• Üçüncü bölüm farklı vucut bölgelerinde olan hastalıkların öykü ve fizik muayene bulguları ile ayırıcı tanısına odaklanmıştır. Bu bölüm ayrıca purpura, ateş, döküntü hastane kaynaklı döküntü, kaşıntı ve deri ülserleri aşırıcı tanısını da kapsamaktadır. Kozmetik dermatoloji ile ilgili bir bölümle bu bölüm tamamlanmaktadır
Çevrimiçi (Online) öğrenme merkezi, (www.Lange ClinicalDermatology.com) bu kitap için içeriği tamamlayan ve genişleten multimedya sunumlarına ulaşılmasına olanak sağlamaktadır. Aşağıdakileri içerir.
• Sık görülen tanısal ve cerrahı işlemlerin uygulamalarının ayrıntılı olarak gösterildiği videolar.
• Klinik olarak tanısı bilinmeyen vakalarla ilişkili, bireysel değerlendirmeye olanak sağlayan, tanısal ve tedavi zorluklarını kapsayan sorular.
• Sık görülen den hastalıkları ile ilişkili tanı, değerlendirme ve tedavisini kapsayan Fovver Point sunumları, bu sunumlar den hastalıklarının hızlı tekrarında veya eğiticiler tarafından öğretimde kullanılabılınır.

 

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi Kuşe
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi 2018
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 352
Orjinal Adı Clinical Dermatology
Ölçü 13,5x21 cm
Çeviren Mehmet Salih Gürel
Vefa Aslı Erdemir
Ayşe Serap Karadağ
Ayşe Esra Aksu
Necmettin Akdeniz
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Carol Soutor Kitapları

Maria Hordinsky Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın