Kırmızı Gül Buz İçinde

Kırmızı Gül Buz İçinde

Yorum Ekle

%20

20,00 TL 25,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Tarih > Diğer
Yayınevi 18 Mayıs Kitaplığı
Yazar Emrah Cilasun
Barkod 9789758674312
- +
Baskısı yok

Kırmızı Gül Buz İçinde

"Komünistler, tarihin devrimci mücadelede bir silah haline getirilmesini çok iyi bilirler. Ama, "miras" diye gerici şeylere sarılmak, halk kitlelerinin aldatılmasında gericilerle ağız birliği etmek, onlara suç ortaklığı etmek olur." "Biz, yığınların tükenmez enerjilerinin, mucizeler yaratan dehalarının, sonsuz devrimci güçlerinin mirasçıyız."

"Biz, Mustafa Suphi yoldaşın ve onun önderliğindeki TKP*nin mirasçıyız. Komünizm davasına devrimci yürekten bağlı, ama revizyonist önderlik yüzünden inançları ve enerjileri yanlış yollara kanalize edilmiş işçi, köylü ve aydın kadroların, subjektif olarak kafalarında ve yüreklerinde taşıdıkları "devrim" ve "komünizm" ateşinin sarsılmaz inancının mirasçılarıyiz."

"Biz, sınıf mücadelesinden kopuk entellektüel gevezeliğı reddediyoruz. Ideolojik ve politik çalışma pratik mücadeleye bağlı olmalı, ona hizmet etmelı ve onun yolunu aydınlatmalıdır diyoruz. ideolojik ve politik eğitimin belli bir sınırı ve sonu yoktur."

Marksizm-Leninizm-Mao Zedung Düşüncesi.nın iki karakteri vardır; biri sınıfsal karakteridir, yani bir sınıfın, proletaryanın hizmetinde olmasıdır; ikincisi de, pratik karakteridir, yani sınıf mücadelesi, üretim mücadelesi ve bilimsel deney pratiğinden doğması ve tekrar pratiğe uygulanabilir olmasıdır.

"Şimdi biz, herkesin gözü önünde yükseklere bir bayrak çekiyoruz. Bu bayrak, proletaryanın Kızıl bayrağı olacaksa, onun kızıllığını bozan bütün lekeler, ciddi ve titiz bir çabayla silinip atılmalıdır."

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltli
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Şubat-2009
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 95
Ölçü 14x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Emrah Cilasun Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın