Kimyasal Risk Etmenleri

Kimyasal Risk Etmenleri

Yorum Ekle

%15

23,61 TL 27,78 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Akademik Kitaplar
Yazar H. Cihangir Tuğsavul
Barkod 9786055688417
- +
Baskısı yok

Kimyasal Risk Etmenleri

Kimya Sanayii günlük yaşamımızı direkt olarak etkileyerek hayat standardımızı arttıran, hastalıklara karşı korunmamızı ve tedavi edilmemizi sağlayan, temizlik ve hijyen konularında katkıda bulunan, giyim ve gıdada insanlığın ihtiyacını karşılayan ve bunun yanı sıra diğer sektörlere de girdi sağlayan bir sanayi dalı olup, vazgeçilemeyecek ve hayatımıza büyük katkıları bulunan bir sektördür.
Kimyasal madde üreten, işleyen, depolayan veya taşıyan sektörlerdeki on binlerce maddenin neden olabileceği sorunlar önceden saptanıp iyi kontrol edilmezse ve gerekli önlemler alınmazsa oluşan olaylar sonucunda işyerinde çalışanlar, çevrede ikamet edenler ve hatta tüm insanlığın sağlığına büyük zararlar gelebilir.
Kimya biliminin hızla gelişmesi her gün birçok yeni ürünün üretilerek piyasaya sürülmesi sonucunu getirmektedir. Üretim koşullarının getirdiği olumsuzlukların veya kimyasal maddelerden kaynaklanan rahatsızlıkların nedenlerini saptamak, sağlıklı koşullardan sapma değerlerini belirlemek çoğu kez ulusal birikimlerle sonuçlandırılamamaktadır. Bu nedenle, bu konularda uluslararası en gelişmiş standartları kabul etmek, uygulamak ve ardılcıl bir biçimde kontrol etmek zorunludur.
Bu çalışma ülkemizde kimya sektöründe bulunan eksikliklere katkı amacıyla uzun emekler verilerek hazırlanmıştır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 344
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

H. Cihangir Tuğsavul Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın