Kıbrıs Çıkmazı

Kıbrıs Çıkmazı

Yorum Ekle

%34

4,28 TL 6,48 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Politika Siyaset > Derin Siyaset, Komplo Teorileri
Yayınevi Emre Yayınları
Yazar Murat Metin Hakkı
Barkod 9789944334082
- +
Baskısı yok

Kıbrıs Çıkmazı

Genç araştırmacı ve akademisyen Murat Metin Hakkı´nın eseri statüko kavramını Kıbrıs gerçeği indinde somutlaştırıyor ve bu anlamda da galiba Türkiye´de bir ilki gerçekleştiriyor. O benim gibilerin gazetelerin dar köşelerinde yaptığını bir bilim adamı edası ve soğukkanlılığı ile akademik disiplin çerçevesinde beceriyor. Bu eser tarihe bir dipnottur.

- Dr. Cüneyt Ülsever -Hürriyet Gazetesi-

Kıbrıs´ta çözümsüzlüğün geçmişine bakmadan çözümün bugününü ve geleceğini göremeyiz. Doğru görebilmenin olmazsa olmazı da hiç kuşku yok ki nesnel bakabilmek. Elinizdeki bu kitap iki gerekliliği de yerine getiriyor: Kıbrıs sorununa hem tarihi bir perspektif getiriyor hem de objektifliği yakalıyor. Akademisyenlikle gazeteciliği harmanlaması kitabın bir başka artısı. Bir yandan derinlik sağlanırken, bir yandan da güncele pencere açılmış. Murat M. Hakkı´nın kitabı, Türkiye´de pek de geniş sayılamayacak ´Kıbrıs kütüphanesi´ne değerli bir katkı...

- Erdal Güven -Radikal Gazetesi-

Kıbrıs´ta eğer bir çözüm olacaksa o sadece ve sadece öz Kıbrıslıların kendi geleceklerini kendilerinin belirlemesiyle mümkün olacak. Kıbrıslılar, hem Türkiye´de, hem Yunanistan´da milliyetçi emeller peşinde koşan kimileri için, hiç önemli olmayabilir. Ama artık onlar bu oyunun farkındalar ve tüm çetin koşullara rağmen hem Türk hem Yunan milliyetçiliğine karşı direnmekteler. Murat Hakkı, son aylarda Kıbrıs konusunda bilgisi olan olmayan herkesin ´en doğru çözüm benim önerdiğimdir´ şeklinde konuştuğu bir ortamda bence en doğrusunu yapmış. Oturmuş, araştırmış, bu konuda bilgisi olanları sabırla dinlemiş ve Kıbrıs üzerine sadece gerçeklerden yola çıkarak bir kitap yazmış. ´Kıbrıs´ta Statükonun Sonu´ Kıbrıs konusuna ilgi duyanların objektif bir kaynak olarak değerlendirme şansına sahip oldukları bir eser.

- Ozan Ceyhun - Avrupa Parlamentosu 5. Dönem Milletvekili-

KKTC´nin nasıl dağılma noktasına geldiğini anlamak isteyenler için heyecanlı bir yapıt.

- Metin Münir -Milliyet Gazetesi-

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Temmuz-2006
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 238
Ölçü 13,5x19,5 cm
Editör Yalçın Lüleci
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Murat Metin Hakkı Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın