Kentten İmparatorluğa - Anadolu’nun Eski Yerleşim Yerleri 2. Cilt

Kentten İmparatorluğa - Anadolu’nun Eski Yerleşim Yerleri 2. Cilt

Yorum Ekle

%15

17,16 TL 20,19 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Tarih > Diğer
Yayınevi İletişim Yayınevi
Yazar Celal Tuna
Barkod 9789750500305
- +
Baskısı yok

Kentten İmparatorluğa - Anadolu’nun Eski Yerleşim Yerleri 2. Cilt

Türkiye'nin o mavi göğü, güzelim denizleri, ışığı ve toprağı, çeşit çeşit ağaçlar, meyvalar, çiçekler, insanlar, uygarlıklar yetiştirmiştir. Efsaneleri insanı doğruluğa, mertliğe ve konukseverliğe davet eder. Türkiye her yönüyle baştan başa bir efsanedir. Bugün 'Türkiye' dediğimiz bu topraklar üzerinde yaşayan insanların tarihi binlerce yıl geriye gider. İlk insan topluluklarından günümüze, bu toprakların biçimlendirdiği, beslediği, geliştirdiği, koruduğu 'Türkiye insanı', üzerinde yaşadığı topraklarda yaratılan uygarlıklarla yaşıttır.

En eski çağlardan bugüne, insanların karışıp kaynaştığı, yeni bir bütün oluşturduğu bu ülke çağlar boyunca komşu ülkelere ışık tutmuş, onlardan esinlenmiş, yarattığı kültür ve birikimiyle insanlık tarihini etkilemiştir. Üzerinde yaşadığımız toprakların altı, atalarımızın kurduğu köyler, kasabalar ve kentlerle doludur.

Türkiye topraklarının tarihî zenginliği, eşsiz kalıntıları her çağda ilgi çekmiş, bugüne dek çok sayıda yerli ve yabancı bilim adamı ve meraklı tarafından kazılmış, araştırılmıştır. Anadolu'da, Yeni Taş Çağı'ndan (Neolitik Çağ) itibaren gelişen köy ekonomileri yerini kasaba ve kentlere bırakmış, ardından da kent devletleri kurulmuştur. İzleyen çağlarda ise, bu topraklar, ilk devlet ve imparatorlukların doğuşuna tanıklık etmiştir.

Elinizdeki kitap, içeriğini zenginleştiren siyah-beyaz ve renkli çizimleriyle, Demir Çağı Anadolu devletlerini, öndegelen bazı kentlerini (Zincirli, Tuşpa, Çavuştepe, Gordion, Sart) ve antik olarak nitelenen çağın en önemli kentlerini (Eski İzmir, Efes, Priene, Milet, Halikarnas, Side, Afrodisyas, Bergama, Assos, Byzantion) ilginç yönleri ve günümüze dek kalan eserleriyle gözler önüne sermeyi amaçlıyor.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 208
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Celal Tuna Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın