Kazakistan - Türkiye İlişkilerinin Geleceği Sempozyumu Bildiriler

Kazakistan - Türkiye İlişkilerinin Geleceği Sempozyumu Bildiriler

Yorum Ekle

%15

17,00 TL 20,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Tarih > Diğer
Yayınevi Atatürk Araştırma Merkezi
Yazar Kolektif
Barkod 9789751630773
Tedarik Süresi 30 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Kazakistan - Türkiye İlişkilerinin Geleceği Sempozyumu Bildiriler

Türkiye Sovyetler Birliği döneminde gerek devlet politikaları, gerekse Sovyetlerin tutumu sebebiyle tarihi ve kültürel bağlarının bulunduğu genelde Türk Cumhuriyetleri, özelde ise Kazakistan ile ilişkilerini istediği şekilde güçlendirememiştir. Sovyetler sonrası dönemde Kazakistan- Türkiye ilişkilerine önem verilmeye çalışılmış ancak istenen sonuçlar elde edilememiştir.

Bu gerekçeden yola çıkan kurumlar "Kazakistan - Türkiye İlişkilerinin Geleceği Uluslararası Sempozyumu"nu düzenlemekle ekonomik, siyasi ve toplumsal gelişmeler ışığında Kazakistan ve Türkiye ilişkilerini değerlendirerek iki ülke arasındaki diyaloğunun gelişiminin desteklenmeis hedeflenmiştir. Sempozyum ile Sovyet yönetiminin dağılmasından günümüze, Orta Asya'daki jeopolitik değişimlerde Türkiye ve bölgesel politik güçlerin etkisi tartışılarak önümüzdeki süreçte yapılması gerekenler üzerinde durulmuştur. Bunun yanı sıra , iki ülke arasındaki ticaret ve eğitim alanlarındaki faaliyetler incelenerek ülkelerin birbirleri üzerinde oluşturdukları imajı daha iyi anlama ve sorunların çözümü yolunda öneriler sunulmuştur.

İki tam gün süren Sempozyum ile karşılıklı bilgi ve fikir paylaşımı ışığında iki ülkenin dış politikadaki yaklaşımları ayrıntılı olarak tespit edilmiş, aralarındaki iletişimsizliğin ve önyargıların ortadan kaldırılması karşılıklı işbirliğinde dayalı projeler üretilmesi yolunda görüşler ortaya konulmuştur.

Elinizdeki eser sempozyumda sunulan bildirilerden oluşmaktadır. Bildiriler çerçevesinde Türkiye - Kazakistan ilişkileri bütün yönleriyle ele alınmakta ve bu ilişkilerin daha ileri seviyelere taşınmasının yolları aranmaktadır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi 2015
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 293
Ölçü 16,5x24 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kolektif Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >