Kaybolmuş Günler

Kaybolmuş Günler

Yorum Ekle

%5

14,25 TL 15,00 TL

200 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Türk Edebiyatı
Yayınevi Akçağ Yayınları
Yazar Mustafa Miyasoğlu
Barkod 9789753389327
- +
Baskısı yok

Kaybolmuş Günler

Bu roman, dünya gömlek değiştirirken hesaplaşmanın sancısını yaşayan nesillerin hikayesidir. Ferdi meselelerle sosyal ve tarihi olayların iç içe yaşandığı 1960 sonrasında ortaya çıkan iki-üç nesli anlatır. Kaybedilmiş dönemler ve yalnış esen rüzgarlar arasında yaşamaya ve tutunmaya çalışan gençler, romanın asıl konusudur.

Kaybolmuş Günler, üniversiteli gençlerin hayatını, aşklarını ve acılarını, Alternatif 68 Kuşağının farklı bakış açısıyla ortaya koyar. Beşir Güner'in kararsız ve tedirgin kişiliğinde, baştan sona bir huzur arayışını anlatan roman, Cumhuriyet döneminde yaşayan insanımızın iç dünyasındaki parçalanmışlığı ve değerler karmaşasını da ele alır.

T. Yazarlar Birliği tarafından iki kereyılın romancısı seçilen Mustafa Miyasoğlu'nun bu ilk romanı, her seviyeden binlerce okuyucu tarafından beğenilmiş ve ilk baskısı yayınlandığı yıl da T. Milli Kültür Vakfı Armağanı (1975) kazanmıştır.

Kaybolmuş Günler, konusu, kişileri, roman dili ve farklı anlatımıyla, orjinal ve yeniliğini her zaman koruyacak nitelikte, çağdaş edebiyatımızın klasiklerinden biridir.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi 2009
Baskı Sayısı 6. Baskı
Sayfa Sayısı 256
Ölçü 13,5x19,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Mustafa Miyasoğlu Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >