Karanlık Bir İş

Karanlık Bir İş

Yorum Ekle

%30

7,70 TL 11,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Fransız Edebiyatı
Yayınevi Elips Kitap
Yazar Honore de Balzac
Barkod 9789756053850
- +
Baskısı yok

Karanlık Bir İş

Honore de Balzac, elli bir yıllık hayatına İnsanlık Komedyasını sığdırmış, 19. yüzyılın en önde gelen romancılarından biridir. Öldüğünde, ardında 85´i tamamlanmış 50´si taslak halinde 135 eser bıraktı.

İnsanlık Komedyası , Balzac´ın bütün romanlarıyla anlattığı insani duruma verdiği bir isimdir. 1300´lerden başlayıp 1845´e kadar gelen, ağırlıklı olarak Napolyon, XVIII. Louis, X. Charles ve Louise Philippe dönemleri etrafında geçen İnsanlık Komedyasında, Fransız toplumundaki karakterlerin hemen hepsi canlandırılmıştır. Krallar, imparatorlar, ruhban sınıfı, Fransız ordusunun subay ve askerleri, aristokrat aileler, kent ve taşra burjuvaları, köylüler, yazarlar ve yayıncılar, temizlikçi kadınlar, Fransız saraylarından en yoksul mahallelere kadar her mekânda ve onlara özgü eşyalarla birlikte eksiksiz bir biçimde yer alırlar. Toplumun bu olağanüstü tasvirini gerçekleştirmek için, bir romandan ötekine geçen iki bine yakın karakter çizmiştir Balzac; fakat İnsanlık Komedyasını oluşturan her bir romanın kendi içerisindeki bütünlüğünü de ihmal etmemiştir.

Karanlık Bir İş , Balzac´ın İnsanlık Komedyası içinde yer alan önemli romanlardan biri. 19. yüzyıl Fransa´sına ve insanlık hâllerine tutulan bir ayna.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 240
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Honore de Balzac Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın