Kalkınma Ajansları Mevzuatı

Kalkınma Ajansları Mevzuatı

Yorum Ekle

35,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Ahmet Tamer
Barkod 9786055336424
Tedarik Süresi 7 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Kalkınma Ajansları Mevzuatı

2006 yılında çıkarılan 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile ülkemizde kalkınma ajanslarının hukuki altyapısı oluşturulmuş ve ardından yürürlüğe konulan Bakanlar Kurulu Kararları ile 2006 yılında iki, 2008 yılında sekiz ve 2009 yılında 16 olmak üzere toplam 26 kalkınma ajansı kurulmuş ve faaliyete geçmiştir.

Kalkınma ajanslarının kurulmasıyla birlikte bu alanı düzenleyen pek çok düzenleme ortaya çıkmış ve zaman içerisinde bu düzenlemelerde çeşitli değişiklikler yapılmıştır.

Bu nedenle çalışmada, A dan Z ye kadar hâlihazırda yürürlükte bulunan bütün kalkınma ajansları mevzuatı güncel bir şekilde ve tek çatı altında toplanmış, ayrıca bu çatı altında ajanslar bakımından ilgili olabilecek mevzuat hükümlerine de yer verilmiştir.

Bu çalışmanın hazırlanmasında bilinçli bir şekilde kapsayıcı bir metot benimsenmiştir. Bu sayede kalkınma ajanslarını doğrudan veya dolaylı olarak ilgilendiren hemen hemen bütün mevzuat hükümleri okuyucunun istifadesine sunularak, kalkınma ajansları ile ilgilenen bir kimsenin başka bir kaynak arama zahmetine girişmesinin önüne geçilmiştir.

Titiz ve yorucu bir çalışmanın ürünü olan bu kitabın, başta kalkınma ajanslarında görev yapan uygulamacılara (ajans personeline, yönetim kurulu ve kalkınma kurulu üyelerine) olmak üzere, Kalkınma Bakanlığı ile diğer kurum ve kuruluşların çalışanlarına, kalkınma ajanslarının mali ve teknik desteklerinden yararlanmak isteyenlere (potansiyel başvuru sahiplerine), hâlihazırda bu desteklerden yararlananlara (yararlanıcılara), kalkınma ajansları ile ilgilenen akademisyen ve öğrencilere faydalı olacak bir kaynaktır.

Konu Başlıkları

5449 Sayılı Kalkınma Ajanlarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun Genel Gerekçesi
5449 Sayılı Kalkınma Ajanlarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanunun Yasama Sürecinde Uğradığı Değişiklikler
5449 Sayılı Kalkınma Ajanlarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun
Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği
Kalkınma Ajansları Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği
Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği
Kalkınma Ajanslarının Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik
Kalkınma Ajansları Denetim Yönetmeliği
2006–10550 Sayılı Bazı Düzey 2 Bölgelerinde Kalkınma Ajansları Kurulmasına Dair Bakanlar Kurulu Kararı
2006–10550 Sayılı Bazı Düzey 2 Bölgelerinde Kalkınma Ajansları Kurulmasına Dair Bakanlar Kurulu Kararının Eki Kalkınma Ajansları Çalışma Usul ve Esasları

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Ocak-2012
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 682
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Ahmet Tamer Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >