İstila

İstila

Yorum Ekle

%25

13,89 TL 18,52 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Politika Siyaset > Azınlıklar, Etnik Sorunlar
Yayınevi İleri Yayınları
Yazar Gökçe Fırat
Barkod 9789944109512
- +
Baskısı yok

İstila

Türksolu gazetesi başyazaı Gökçe Fırat'ın "Türk oğlu Türk kızı Türklüğünü koru! başlıklı yazısı 2005 yazında gazetede yayınlandığında büyük yankı yaratmıştı. Geçen iki yıl boyunca da Türkiye'in en çok okunan yazılarından biri oldu. İngiltere herhangi bir arama motorunda -örneğin google'da- "Kürt" yazıp ararsanız, ilk sırada bu yazı gelecektir.

Yazı yayınlandığında başta PKK olmak üzere Kürtçü çevreler büyük tepki gösterdi. Diyarbakır Barosu ve İşçi Partisi savcılığa suçduyurusunda bulundu, dvalar açıldı. MHP ve BBP gibi partiler basın açıklamaları ile yazıyı kınadılar. Emniyet suçduyurusunda bulunup dava açtı. Hürriyet gazetesi yazıyı sürmanşete çıkarttı. Günlük basının pek çok Ermenici, Kürtçü, liberal, Şeriatçı yazarı aleyhinde yazılar yazdı. Gökçe Fırat'a Türksoyu'na bir linç kampanyası başlattılar.

Ve üzerinden iki yıl geçti. Açılan davalar sonuçlandı. Beraat.

İşte şimdi Gökçe Fırat'ın o olay yaratan yazıları bir kitap halini aldı.

Bu kitabın özelliği, yazıların tümüyle resmi rakamlara dayanması, haritalarla gösterilmesi, devlet politikasına ilişkin görüşlerin resmi kanun metinlerine dayanmasıdır. Aynı şekilde Kürtçülerin iddiaları ve görüşleri de yine bu kesimin kendi gazete ve dergilerinden alınmıştır. Mümkün olduğunca da gönderme yapılan her fikrin dayanağı bir resim ve küpürle desteklenmiştir.

Kısacası kimsenin üzerinden atlayamayacağı, yok sayamayascağı ve itiraz edemeyeceği doğrulardır. Yazılara o kadar büyük tepkinin gelmesi de bu nedenledir: Gerçekler birilerini acıtmaktadır.

Tabii bu kitap, Kürtçülere ve onlarla ittifak yapan siyasetlere hitaben yazılmamıştır. Yazılar sadece Türklere seslenmekte ve onlara türklüklerine koruma çağrısı yapmaktadır. okuyan türkler, yazılanların yaşanan gerçekler olduğunu görmekte ve yazıların arkasında durmaktadır. Bu yazılar etrafında, ciddi bir türk bilinçlenmesi başlamıştır ve dagla dalga yayılmaktadır. Yazıların kitap haline gelmesi bu bilinçlenmeyi daha da köklüştirecek ve yaygınlaştıracaktır.

Her Türk'ün başucu kitabı olacağına inandığımız bu kitabı yayınlamaktan büyük kıvanç duyuyoruz.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Ekim-2008
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 178
Ölçü 13x16 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Gökçe Fırat Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın