İstanbulca

İstanbulca

Yorum Ekle

%35

3,61 TL 5,56 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Şiir
Yayınevi İkinci Adam Yayınları
Yazar Sinem Örs
Barkod 9786055702618
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

İstanbulca

Sinem, ilk şiir kitabında bir şiir dili yaratabilmiş, özgünlüğünü dizelere taşımıştı. Yeni kitabı İstanbulca'da yeni buluşlarla, kısa ve özlü anlatımıyla, sözcükler kadar onlara yüklediği anlam zenginliğiyle bizi kendi şiir diline bağlıyor. Şiirlerinde "an"ın peşinden gidiyor. Hayatı; güler yüzle sorunları çözen bir çocuk ruhuyla süslüyor. Gözlemlerini, adlandırmalarını bir duygu inceliğiyle birlikte "akıl kutusu"ndan çıkarır gibi sunuyor. Acele yaşadığımız çağımıza, gündelik hayata ironiler katarak tanıklıklar kazandırıyor. Tatlılıklar Sinem.

-Bedri Selimhocaoğlu

Küçük bir çocuğun elimizden tutup tüketim çılgınlığının her şeyi hızla tükettiği bir sistemle yüzleştirmesi gibi bir şeydir Sinem'in şiirleri. Gücünü de burdan alır. Her sayfayı çevirişinizde çocuksu bir saflık ve sürprizle karşılar bizi. Tıpkı Neruda'nın Lorca için yazdığı bir şiirinde ifade ettiği gibi: "Bırak basit olsun sözlerimiz; sen ve ben gibi basit"

-Mesut Eren

Hani hüznün nerede bittiği gülmecenin nerede başladığı bilinmeyen İstanbul'da, hani o hep yok olmaya yüz tuttuğundan yakındığımız dilde İstanbulca. Tam da adını aldığı kentin tadında. Sinemciğim, tüm okurların adına, bizimle şiirlerini paylaştığın için teşekkür ederim.

-Zerin İçli

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 84
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Sinem Örs Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >