İş Kazası ve Meslek Hastalığında Hukuki ve Cezai Sorumluk

Kargo Bedava

İş Kazası ve Meslek Hastalığında Hukuki ve Cezai Sorumluk

Yorum Ekle

%10

243,00 TL 270,00 TL

Kargo Bedava
Kategori Hukuk > Hukuk Üzerine
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Sami Narter
Barkod 9786053001614
- +
Baskısı yok

İş Kazası ve Meslek Hastalığında Hukuki ve Cezai Sorumluk

Eserde iş kazaları ve meslek hastalıklarından doğan hukuki ve cezai sorumluluklar özellikle 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu 4857 sayılı iş Kanunu, 6331 sayılı İş sağlığı ve Güvenliği Kanunu 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu açısından ayrıntılı olarak incelenmiştir.

Son yıllarda yapılan tüm mevzuat değişiklikleri değerlendirilerek 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu gibi ana kanunların tamamı işlenmiştir.

Yine maddi ve manevi tazminat davaları ile ceza davaları; ön hazırlık, davanın açılması ve kararın kesinleşmesine kadar olan tüm aşamaları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununa ve 5271 sayılı Ceza Muhakemeleri Kanununa göre ayrıntılı şekilde incelenmiştir.

En son olarak 23.042015 tarihinde yayınlanan 6645 sayılı Kanunla, 6552 sayılı torba Kanun olarak adlandırılan kanunla ve 5. Yargı Paketi ile iş ve sosyal güvenlik mevzuatı ve ilgili mevzuatta yapılan tüm değişiklikler incelenerek kitapta işlenmiş ve mevzuatın getirdiği yeni düzenlemelerin bilimsel çevrelerde ve uygulamadaki yansımaları üzerinde durulmuştur.

Özelikle uygulayıcılara faydalı olması bakımından ilgili konuların hemen arkasına Yargıtay'ın en yeni emsal ve ilke kararlarından örnekler verilmiştir. Yargıtay kararları gelişigüzel dizilmeyip her konuya göre bölümlendirilmiş ve yararlı olacağı düşünülen kararlar özetlerle verilmiştir. Yer yer örnek Yargıtay kararı ve dava üzerinden Yargıtay kararları değerlendirilerek eleştiriler yapılmıştır.

Ayrıca kitabın son kısmına yine uygulayıcılara faydalı olması bakımından incelenen tazminatların hesaplama yöntemleri, hesaplamasına yönelik bilirkişi raporları ve bu raporların hazırlanışında kullanılan tablolar eklenmiştir.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltli
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Mart-2017
Baskı Sayısı 3. Baskı
Sayfa Sayısı 1370
Ölçü 16,5x24 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Sami Narter Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın