İş Hukuku (Türk Çalışma Hukuku Uygulaması)

İş Hukuku (Türk Çalışma Hukuku Uygulaması)

Yorum Ekle

20,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Hukuk > Ders Kitapları
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Faruk Andaç
Barkod 9786054144112
- +
Baskısı yok

İş Hukuku (Türk Çalışma Hukuku Uygulaması)

1940 yılında doğdu. 1965 yılında istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyasi İlimler Sosyal Siyaset bölümünden mezun oldu. 1965-1967 yılları arasında askerlik görevini yaptı. 1967-1970 yılları arasında Sosyal Sigortalar Kurumunda Aktüer Muavini olarak görev yaptı. 1970 yılında MEB adına İş Hukuku Sosyal Politika Doktorası yapmak üzere Fransa'ya gönderildi. Strasbourg (Fransa) Hukuk Fakültesinde doktorasını yaptı. 1977 yılında yurda döndü ve MEB Hukuk Müşavirliğinde raportör olarak göreve başladı. 1978 yılında MEB Ankara Meslek Yüksek Okuluna Müdür Başmuavini olarak atandı.

1979 yılında Erciyes (Kayseri) Üniversitesi İşletme Fakültesinde öğretim görevlisi olarak göreve başladı. 2006 Eylül ayıda aynı Üniversiteden isteği ile emekli oldu. 10 Ekim 2006 tarihinde Çağ (Mersin) Üniversitesi Hukuk Fakültesinde göreve başladı ve bu tarihten bu yana İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Yüksek Hakem Kurulu Üyeliği Resmi Arabuluculuk Mahkeme Bilirkişiliği Ankara Meslek Yüksek Okulu Müdür Başmuavinliği Nevşehir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Müdürlüğü Bakü (Azerbaycan) Türk Dünyası İşletme Fakültesi Dekanlığı Süleyman Demirel Üniversitesi (Isparta) Güzel Sanat Fakültesi Dekanlığı Muğla Üniversitesi İİBF Dekanlığı Cumhuriyet Üniversitesi (Sivas) İİBF Dekanlığı Celal-Abad (Kırgızistan) Türk Dünyası İşletme Fakültesi  Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığı Erciyes Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Başkanlığı Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Hacettepe Üniversitesinde Fırat (Elazığ) Üniversitesinde İnönü (Malatya) Üniversitesinde Anadolu (Eskişehir) Üniversitesinde Bakü Türk Dünyası İşletme Fakültesinde Süleyman Demirel Üniversitesinde Muğla Üniversitesinde Celal-Abad Türk Dünyası İşletme Fakültesinde Ufuk (Ankara) Üniversitesinde Erciyes Üniversitesinde Çağ Üniversitesinde lisans yüksek lisans ve doktora dersleri verdi. Üniversitelerde Senato, Yönetim Kurulu Fakültelerde Fakülte Kurulu, Yönetim Kurulu Disiplin Kurulu gibi üyeliklerde yüksek lisans doktora yardımcı doçentlik, profesörlük jürilerinde  tez yöneticisi ve jüri üyeliklerinde bulundu. Uzun süre Türk İş Konfederasyonuna bağlı sendikalarda eğitim seminerlerinde ders verdi. DPT Özel İhtisas Komisyonlarında görev aldı.

1977 yılından bu yana İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalında Öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır. Galen Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi 5 kitap ve 40 dan fazla yayınlanmış yazıları bulunmamaktadır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Ekim-2008
Baskı Sayısı 2. Baskı
Sayfa Sayısı 333
Ölçü 16x23,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Faruk Andaç Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >