İş Etüdü

İş Etüdü

Yorum Ekle

%25

26,25 TL 35,00 TL

200 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Ekonomi > Halkla İlişkiler, İnsan Kaynakları
Yayınevi Açılım Kitap
Yazar İ. Mete Doğruer
Barkod 9789944105095
- +
Baskısı yok

İş Etüdü

İşletmelerde verimliliğin arttırılması için kullanılması gereken metodlar Üretim faktörlerinin ortak hareket etmelerini sağlamak amacıyla yapılacaketkinlikler Süreç şemaları, hareket şemaları, işlem şeması, faaliyet şeması ve simo şemasının işin gerçekleştirilmesindeki fonksiyonları

Günümüzde işletmeler yoğun rakabet şartları altında faaliyette bulunmak zorundadır. Bu sebeple, yüksek verimlilikle çalışmak, işletmeler açısından gittikçe daha fazla önem kazanmaktadır. İşin ve problem çözme sürecinin tasarım ve ölçümü, modern sanayi işletmeleri için büyük önem arz eder. İşletmelerde verimliliğin ve makina-teçhizat kullanımının arttırılması, malzeme ve enerji tasarrugu, işgücünün daha etkin kullanılması, işletmenin hedefini büyütmesi vb. ancak İş Etüdü'nün etkin bir şekilde uygulanmasıyla gerçekleştirebilmektedir.

İş Etüdü'nün; işin insana uyumunu saağlamak için İş Bilimi, ürün seçimine karar vermek için İşletme Ekonomisi, maliyet analizleri için Maliyet Muhasebesi, verilen hazırlanması ve değerlendirilmesi için İstatistik, insan ilişkileri ve iş hukuku açısından Sosyal Bilimler ve Hukuk gibi bilim dallarıyla yakın ilişkisi vardır. İşte bu kitabın gayesi, İş Etüdü ve buna bağlı olarak Metod Etüdü, Hareket ve Zaman Etüdü ile ilgili temel prensipleri açıklamak, bunların iş hayatındaki uygulamalarına katkıda bulunmaktır. Konular, mümkün olduğu kadar sade bir dille anlatılmış ve çeşitli örneklemelerle pratize edilmiştir. Kitap; Temel Kavramlar, Metod Etüdü, İş Ölçümü, Üvret Yönetimi ve Ergonomi başlıklı bölümlerden oluşmaktadır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Kasım-2008
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 216
Ölçü 16x23 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

İ. Mete Doğruer Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >