İnsanın Anlam Arayışı

Çok Satan

İnsanın Anlam Arayışı

Yorum Ekle (1)

34,65 TL

150 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Felsefe > Felsefi Akımlar
Yayınevi Okuyan Us Yayınları
Yazar Viktor Emil Frankl
Çeviren Selçuk Budak
Barkod 9786054054206
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

İnsanın Anlam Arayışı

20. yüzyılın önde gelen psikiyatrlarından Viktor Frankl, otuzun üzerinde yabancı dile çevrilen ve bütün dünyada 12 milyondan fazla satan İnsanın Anlam Arayışı‘nda, kurucusu olduğu logoterapinin ilkelerini, İkinci Dünya Savaşı sırasında bir toplama kampındaki deneyimleri eşliğinde anlatmaktadır.

Okurlar, Frankl’ın tasvir ettiği toplama kampının, dünyayı daha büyük bir hapishane olarak kavramamızı sağlayacak parlak bir metafora dönüştüğünü fark edecektir. Gasset, Heidegger ve Sartre’dan aşina olduğumuz düşünceler ışığında, varoluşun çetin koşullarında “anlam”ı keşfetmemize yardım edecek süreci anlatan Frankl, “İnsanı insan yapan nedir?” sorusuna da yanıt vermeye çalışıyor.

“Gerçekten ihtiyaç duyulan şey, yaşama yönelik tutumumuzdaki temel bir değişmeydi. Yaşamdan ne beklediğimizin gerçekten önemli olmadığını, asıl önemli olan şeyin yaşamın bizden ne beklediği olduğunu öğrenmemiz ve dahası umutsuz insanlara öğretmemiz gerekiyordu. Yaşamın anlamı hakkında sorular sormayı bırakmamız, bunun yerine kendimizi yaşam tarafından her gün, her saat sorgulanan birileri olarak düşünmemiz gerekirdi. Yanıtımızın konuşma ya da meditasyondan değil, doğru eylemden ve doğru yaşam biçiminden oluşması gerekiyordu. Nihai anlamda yaşam, sorunlara doğru çözümler bulmak ve her birey için kesintisiz olarak koyduğu görevleri yerine getirme sorumluluğunu almak anlamına gelir.”

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Sayfa Sayısı 170
Orjinal Adı Man's Search for Maning
Baskı Sayısı 47. Baskı
Yayın Tarihi Ocak-2020
Ölçü 13,5x19,5 cm
Çeviren Selçuk Budak
  • Herkesin Okuması Gereken Bir Kitap

    Ezgi Güven - 19.03.2021 13:14

    V.Frankl İnsanın Anlam Arayışı kitabıyla zorlu yaşam olayları sonrası hayat yolculuğumuza anlam katarak nasıl devam edebileceğimizi anlatmış. Bu anlatıda Auschwitz toplama kampında yaşadığı acı deneyimleri, hayatta kalma motivasyonunu ve sonrasında onu güçlendiren anlamları tüm açıklığıyla bizlerle paylaşmış. Ayrıca kendi geliştirdiği Logoterapi yönteminin temellerini de bu kitapta vermiş. Ruh sağlığı ve eğitim alanında çalışanlar başta olmak üzere herkesin kesinlikle okuması gereken baş yapıt.

Viktor Emil Frankl Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >