İnsan Borsası

İnsan Borsası

Yorum Ekle

30,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Hanifi Sever
Salih Arslan
Barkod 9786055980283
Tedarik Süresi 7 iş günü
- +
SEPETE EKLE

İnsan Borsası

Bugün küresel sorun haline dönüşen 'insan ticareti' olgusu hiçbir etik ve ahlaki kural gözetmeyen bir insanlık suçu olarak nitelendirilebilir. İnsan hak ve hürriyetlerini hiçe sayan insan tacirlerinin temel olarak 'yüksek kar, düşük risk' felsefelerini ortaya koyan bu eserin uygulamacılara ve araştırmacılara ışık tutacağı düşüncesindeyim.
-Yrd. Doç.Dr. Mehmet Arıcan

Fuhuş amaçlı insan ticareti Doğu Blok'u ülkelerinin dağılmaya başladığı 1990'lı yılların sonundan beri Türkiye'nin gündemindedir. Ülkemizin dünyadaki imajını zedeleyen insan ticaretine karşı güvenlik güçleri son yıllarda yoğun bir mücadeleye girdi. Ne var ki fuhu amaçlı insan ticaretinin açık hedefi olan Türkiye'de bu konuyu anlamak isteyen insanların her yönüyle bilgilenebileceği yazılı kaynaklar yaşanan süreçte yeterince üretilemedi. Tam bu noktada insan tacirleriyle ilgili bilimsel çalışmalarının yanı sıra bir polis olarak da insan tacirleriyle müdahaleye aktif bir şekilde katılan yazarların hazırladığı kitap bu alandaki boşluğu dolduracak ciddi bir kaynak niteliği taşıyor.
-Ali Kemal Erdem / Araştırmacı Gazeteci

Suç ve suçluluğun yüzyıllar öncesinde doğurmuş olduğu "insan ticareti"ni anlayabilmek için konuya bir de bu açıdan bakmanız gerekecektir. Başarılı polis uygulamalarının detaylı bir şekilde irdelendiği bu eseri sizlere şiddetle tavsiye ediyorum.
-Mustafa Kaygısız / Polis Akademisi Öğretim Görevlisi

Yaşadığımız topraklar üzerinde "steril yaşamlarımıza" uzak ne kadar olay varsa insan ticareti gerçeğine dair bu kitapla o kadar yakınımıza geliyor, hayatımızın içine giriyor. Sayfalar arasındaki kan donduran gerçekler zorlasada okuyucuları; farkında olmak, konuya dair fazlasını bilmek ve sömürüyle mücadele edebilmek adına gerçekleştirilmiş önemli bir çalışma. Yazarların kalemlerine sağlık
-Psikolog Çiğdem Eroğlu

Her ikiside counter-trafficker(tacir avcısı).. İnsanlık için bir kangren olan yarayı muhteşem bir şekilde ortaya koymuşlar.. Kurbanların yaşadıklarını okurken kanımızın çekildiğini iliklerimizin sızladığını hissedeceksiniz...
-Av. Fatma Cüveyri Yazı

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Şubat-2008
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 403
Ölçü 15,5x23,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Hanifi Sever Kitapları

Salih Arslan Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın