İnanmıyorum

İnanmıyorum

Yorum Ekle

%38

8,61 TL 13,89 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Şiir
Yayınevi En Kitap
Yazar Cengiz Kırcı
Barkod 9786056320811
- +
Baskısı yok

İnanmıyorum

Balıkesir, Gönende 1953 yılında doğan şair, 1954te İstanbula göç etmesinden sonra, çocukluk ve gençlik yıllarını, tarihi yarımadanın Langa, Kumkapı, Laleli, Beyazıt, Soğanağa semtlerinde geçirdi. Okumayı zengin olma hayaliyle bırakıp, kuyumcu atölyesinde çırak olarak iş hayatına başladı.

İlk şiirini 4. sınıfta, 23 Nisanla ilgili yazıp, 13 yaşında aşık oldu, 15 yaşında aldığı ilk daktilosuyla, müsvette şiir ve hikayeler yazmaya başladı. Bir taraftan işinde, bir taraftan edebiyatta ilerlemeye başladı. 17-20 yaşlarında yazmaya iyice hız verdi. 1972-1973 yıllarında, doğduğu yer olan Balıkesirin Gönen kazasındaki Yeşil Gönen Gazetesinde şiir ve hikayeleri yayınlamaya başlayıp, askere gidinceye kadar da devam etti. Bu arada ilkokul öğrencileri için bir de çocuk kitabı yazıp, Milli Eğitim Bakanlığına gönderip onay aldı. Şiir yazmaya askerde fırsat buldukça devam etti. Askerden geldikten sonra kendi kuyumcu atölyesini açıp, 1976da sevdiği kızla evlendi. Çok sevdiği yazılarına ara vermek zorunda kaldı. 1992 yılında Çengelköye taşındı. 1999 yılında yazılarına geri dönüp, büyük bir istekle aradan geçen 22 yıllık arayı kapatmak için, her fırsatta, en çokta gece geç saatlere kadar, okumaya ve yazmaya devam etti. Yazma uğraşını paylaşma isteğinin ürünü olan bu ilk kitabıdır.

Halen Üsküdar Haber, Çengelköy Gazetesi, Üsküdar Posta Gazetesi ve Gönen Posta Gazetesinde düzenli şiirleri yayınlanmaya devam ediyor. Şiirlerini lirik ve kafiyeli olarak, hece vezniyle yazan şair, şiirlerini kalıplaştırmak istemediği için, herkesin anlayabileceği dilde serbest şiir yazmaya devam ediyor.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Ağustos-2012
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 222
Ölçü 13,5x19,5 cm
Editör İbrahim Emir
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Cengiz Kırcı Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın