İlköğretimde Matematik Öğretimine Çağdaş Yaklaşımlar

İlköğretimde Matematik Öğretimine Çağdaş Yaklaşımlar

Yorum Ekle

%10

18,00 TL 20,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Ekinoks Yayınları
Yazar Sinan Olkun
Zülbiye Toluk Uçar
Barkod 9799944495003
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE

İlköğretimde Matematik Öğretimine Çağdaş Yaklaşımlar

Uluslararası ölçekte yapılan araştırmalar ülke olarak matematik eğitiminde çok da iç açıcı bir konumda olmadığımızı göstermektedir. Bu olumsuz durumu iyiye çevirebilmek için eğitime, matematiğe ve matematik eğitimine bakış açımızda önemli değişiklikler eşzamanlı ve bununla ilintili olarak öğretmen yeterliklerinin belirlenmesi bir tesadüf değildir. Yeni gelişmeler öğretmenden beklentilerin gittikçe artmasına ya da farklılaşmasına neden olmuştur. Bu farklılıklarının doğru algılanması girilen reform sürecinin başarısı açısından oldukça önemlidir.

Değişimle oluşan bu sancıların azaltılması ve nihayet getirilmesi değişimle oluşan bilgi ve uygulama eksikliğini gidermekle mümkündür. Bu kitap böyle bir gereksinimi gidermek amacıyla arzusuyla yazılmıştır.

Her çocuk matematik öğrenebilir ancak bu aynı hız ve içerikte olmayabilir, olmak zorunda da değildir. Öğrenci merkezli bir eğitim yapabilmek için öğrencinin o anki bilgi ve becerilerini doğru tespit edebilmemiz ve onu bir adım öteye nasıl götürebileceğimizi bilmemiz gerekir. Bu kitapta matematiksel bilginin doğası ve bu bilginin çocukta nasıl bir gelişim evresi geçirdiği kilometre taşları ile ele alınmaktadır. Ayrıca çocuğun bu anlamlı keşfinde öğretmenin neler yapabileceğine ilişkin pratik örnekler sunulmaktadır. Kitap, kavramsal ve gerçekçi bir yaklaşımla çocuğun matematik öğrenmesini desteklemenin ve yönlendirmenin önemi üzerinde durmakta bu amacı gerçekleştirmenin araçlarına somut örnek etkinlikler sunmaktadır.

- Doç. Dr. Sinan Olkun

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Eylül-2006
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 140
Ölçü 16x24 cm
Editör Sinan Olkun
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Sinan Olkun Kitapları

Zülbiye Toluk Uçar Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın