İdare Etmek mi, Yönetmek mi?

İdare Etmek mi, Yönetmek mi?

Yorum Ekle

%19

18,75 TL 23,15 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Ekonomi > Halkla İlişkiler, İnsan Kaynakları
Yayınevi Sistem Yayıncılık
Yazar Sevinç Engin
Barkod 9789753224673
- +
Baskısı yok

İdare Etmek mi, Yönetmek mi?

Türkiye birçok alanda yönetim örgütlenmesi içerisindeki bir ülkedir. Yönetsel sorunların halledilemediği birçok alanda gereken faydanın elde edilememesi söz konusudur. O nedenle yönetim olgusu bizim tartışma gündemimiz içerisinde bütün yönleriyle yer almalıdır.

Sevinç Engin bu kitapta çok farklı disiplinlerden yönetim deneyimi olan kırk sekiz kişinin görüşlerini bir araya getiriyor. Aralarında askerlerin, siyasetçilerin, iş dünyasından bireylerin, bilim adamlarının ve medya mensuplarının bulunduğu bu kişilerle, yaşamın her alanından yönetim örneklerini, zaaflarını, beklentilerini irdeliyor. Ve 21. yüzyılda çağdaş yönetimin doğrularını aramak için yola çıkıyor. Devlet yönetiminde Ankara merkezli modelin yetersizliğinin sorgulanmasını sağlıyor. Merkezden ve yerinden yönetim ele alınıyor. Yönetimde yaşanan dönem hataları, değişmesi gerekenler ortaya koyulup, doğru yönetim uygulamalarının arayışları ele alınıyor. Yeni dönemin değişen nitelikleri ve buna bağlı yapılması gerekenler irdeleniyor.

Bu özellikleriyle yönetimin, gelişmenin doğru örgütlenmesinin aracı olduğu ortaya konuluyor...
Osman S. Arolat/DÜNYA Gazetesi Genel Yönetmeni

Değişimle başa çıkmak ve geleceği yaratmak zorunda olan lider ile önceden belirlenmiş hedeflere ulaşmak için çaba gösteren ve düzeni sürdürmek zorunda olan yönetici arasındaki fark nedir? Rolleri ne kadar özdeş ne kadar farklıdır? Liderlik nasıl kazanılır ve nasıl sürdürülür? Kimler lider olabilir?

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 368
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Sevinç Engin Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın