Hoca

Hoca

Yorum Ekle

%27

18,25 TL 25,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Türk Edebiyatı
Yayınevi Pergole Yayınları
Yazar Behçet Arslan
Barkod 9786056733581
- +
Baskısı yok

Hoca

"Hoca” romanı olabileceği düşünülmüş olaylardan değil, tamamı olmuş, yaşanmış olan olaylardan kesitler sunmaktadır. “Hoca” romanı gerçeğin romanıdır.

Bu romanda adı geçen olaylar, kişiler ve yerler tamamen gerçektir. Sadece zaman, mekan kişi ve yerlerin isimleri değiştirilmiştir.

Bu romanda Anadolu’nun ücra bir köyünde, genç bir İmamın neler yaşadığını bulacaksınız. Bu köydeki dünyalar güzeli Zeynep ile birbirlerine olan aşklarını, tutkularını okuyacaksınız. Mesleği ile gönlünün çatışmasına şahit olup belkide onun davranışlarını sorgulayacaksınız.

En önemlisi de Hoca’nın nasıl dağa çıkıp eşkıya oluşuna, dağlardaki amansız mücadelesine şahit olacaksınız. Onun dağlarda geçen günlerini, azılı eşkıya arkadaşlarıyla olan mücadelesini, onların fakir halkı soymalarını, masum insanları öldürmelerini engellemek için nasıl çırpındığını okuyup, kaderinin onu nerelerden nerelere getirdiğini göreceksiniz.

Bütün bu işleri sırf sevdiği insanlar uğruna, vatanı, milleti uğruna, dini mukaddesatı uğruna yaptığını, kendini bu değerler uğruna feda ettiğini okuyup belki de içinizden; “Ben de olsam aynı şeyleri yapardım” diyeceksiniz.

Ayrıca bu romanda, Anadolu insanının hayat şartlarını, yaşam mücadelesini, misafir perverliğini, saflığını, dilini, acılarını gelenek ve göreneklerini bulacaksınız. Anadolu insanının o saf ve temiz duygularına şahit olup, o saf ve temiz insanlara hayran olacaksınız.
Bu romanda Torosları,Toros yaylalarının o eşi benzeri görülmemiş güzelliklerini tanıyacaksınız. Belki de o an da içinde bulunduğunuz durumdan kopup geleceksiniz ve kendinizi bu güzelliklerin içinde bulacaksınız veya hayal edeceksiniz.

Kim bilir? Belki de bu romanda kendinizi, kendi köyünüzü, kendi kültür ve an’anelerinizi görüp, sanki bizi yazmışlar diyeceksiniz.

Behçet Arslan’ın kaleminden baştan sona heyecan dolu, macera dolu bu eseri elinizden bırakamayacaksınız.

 

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Mayıs-2017
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 420
Ölçü 13,5x19,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Behçet Arslan Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın