Hindistan Gezi Notları

Hindistan Gezi Notları

Yorum Ekle

%15

16,52 TL 19,44 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Gezi ve Rehber Kitapları > Gezi Rehberi
Yayınevi Hitkitap Yayıncılık
Yazar James O'Reilly
Barkod 9789944198097
- +
Baskısı yok

Hindistan Gezi Notları

Aşkın göz kamaştırıcı anıtı Tac Mahal; sariler içindeki kadınlar ve türbanlı mihraceler; ülkenin kurucu lideri Mahatma Gandi; hâlâ toplumu derin bir şekilde bölmeye devam eden kast sistemi; Doğu Asya'nın dini önderi Buda ve kutsal sayılan ineklerin cenneti; cesetlerin yakılarak küllerin döküldüğü kutsal Ganj Nehri; dünyanın en yüksek dağları Himalayalar; bilişim ve yazılım dünysına yön verenler... Muson yağmurları, filler, kaplanlar, Hint fakirleri, 330 milyon tanrı ve tanrıça..."Hindistan" denilince ilk akla gelenler bunlarsa eğer, bu kitapta da bunlar var.

Ama sadece bu kadar değil; dünyanın en kalabalık demokrasisi; dünyanın bütün dinlerinin buluştuğu bir ülke; dünyanın en büyük sinema endüstrisi, dünyanın en büyük"beyin göçü" nün olduğu toplum... Hindistan aynı zamanda bunlarsa eğer, bu kitapta bunlar da var.

Hindistan'a Batı'dan gidenlerin çoğu yaşamlarındaki soruların cevaplarını bulmak, özellikle de manevi olarak zenginleşmek için gidiyor. Gerçekten de Hindistan'da herşeye cevap var, hemde fazlasıyla... Hindistan'ı karış karış gezerek gözlemlerini, izlenimlerini, anılarını bu kitapta toplamış yazarlar aracılığıyla Hindistan'a gitmeden de bu cevapları bulmanız mümkün. En sefil yaşam koşullarıyla akıl almaz bir zenginliğin, hastalık ve yoksullukla ileri teknoloji ve bilimin, olağanüstü bir müzik ve dans sanatının inceliğiyle kaba bir politik yozlaşmanın ve kitlesel şiddetin yan yana yaşadığı, derin bir çelişkiler toplumudur Hindistan.

Hinduların inandığı gibi, eğer ruh bir bedenden diğerine geçiyor ve yeniden dünyaya geliniyorsa Hindistan'ı mutlaka görmelisiniz, ya bu yaşamınızda ya da bir sonrakinde...

Ya da bu kitabı okumalısınız!

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 350
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

James O'Reilly Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >