Herkes İçin Depresyon El Kitabı

Herkes İçin Depresyon El Kitabı

Yorum Ekle

%15

15,74 TL 18,52 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Psikoloji > Genel Psikoloji
Yayınevi Hyb Yayıncılık
Yazar Brain Quinn
Barkod 9789753000710
- +
Baskısı yok

Herkes İçin Depresyon El Kitabı

Son yıllarda depresyon ve diğer duygudurum bozukluklarının üzerinde giderek daha fazla durulmaya başlanmıştır. Depresyonun toplum içindeki yaygınlığı çok yüksektir, hatta bazı araştırmacılara göre depresyon, solunum yolu enfeksiyonlarından sonra en sık görülen hastalıktır.

Bu denli sık görülmesine karşın depresyonu olan kişilerin neredeyse onda biri hekime başvurup uygun tedaviyi alır. Bunun nedenlerinin başında toplumun ve psikiyatri dışındaki tıp dallarında çalışan hekimlerin bu hastalık hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaları gelir. O yüzden bu alandaki bilgi eksiğini gidermek bir gerekliliktir. Bu kitap depresyon ve diğer duygudurum bozukluklarının klinik görünümleri ve tedavileriyle ilgili her kesimden okuyucuya doyurucu bilgi sunmaktadır.

- Dr. Ayşe Esen Danacı

Depresyon birçok anlamı olan bir kelimedir. Pek çok kişi bu kelimeyi kullandığında hepimizin zaman zaman yaşadığı keder duygusunu kasteder. Depresyon kelimesi aynı zamanda kederlilik, huzursuzluk ve uyku, iştah ve kilodaki değişiklikler gibi belirtilerin toplamı için bir niteleyici olarak kullanılır. Bu belirti grubunun, tiroid bezinin az çalışması, alkol kötüye kullanımı ya da yüksek kan basıncı tedavisi gibi, depresyon dışında pek çok nedeni olabilir. Son olarak, depresyon, ruh sağlığı uzmanları tarafından duygudurum bozuklukları denen bir hastalık ya da hastalık grubunu ifade etmek için kullanılan bir kelimedir.

Bir hastalık olarak depresyon keder duygusundan daha fazla bir şeydir. Bu, kişinin sadece duygularını değil aynı zamanda onun sağlığını, üretkenliğini, ilişkilerini ve açık ve mantıklı düşünebilme yeteneğini olumsuz olarak etkileyen ciddi bir tıbbi durumdur. Bu kitabı, kısmen bireylerin bu hastalığın belirtilerini tanımalarına ve tanı konmadığı ve tedavi edilmediği zaman ne kadar büyük etkilerinin olabileceğini anlamaları için yazdım.

- Brain Quinn

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 212
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Brain Quinn Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >