Hayalet Uçak CIA

Hayalet Uçak CIA

Yorum Ekle

%29

11,84 TL 16,67 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Politika Siyaset > Derin Siyaset, Komplo Teorileri
Yayınevi Encore Yayınları
Yazar Stephen Grey
Barkod 9789750126239
- +
Baskısı yok

Hayalet Uçak CIA

Araştırmacı gazetecilik ödüllü yazar Stephen Greyin yankı uyandıran kitabı Hayalet Uçak, 11 Eylül saldırısından sonra ABD´nin terörle savaş ve ulusal güvenlik adına CIA vasıtasıyla çevirdiği dolapları gözler önüne seriyor.

Çoğunlukla ipe sapa gelmez, yetersiz delillerle terör zanlısı olarak belirlenen çoğu Müslüman yüzlerce kişi CIA ajanları tarafından kaçırıldılar. Aralarında Türkiyenin de olduğu pek çok ülkenin hava sahasını rahatça kullanan ve diplomatik açıdan görmezden gelinen hayalet uçaklarla daha etkili yöntemlerle (!) sorgulanabilecekleri Orta Doğu ülkelerine götürüldüler. Kimisi aylarca evine dönemedi. Bu kitap, onların başına gelenlerin gerçek hikayesi.

Stephen Greyin bir dedektif gibi iz sürerek, araştırarak, gerçek tanıklıklara yer vererek sürükleyici bir dille kaleme aldığı Hayalet Uçak´ta her satırın maalesef gerçek olduğunu bilmek insanın tüylerini ürpertiyor.

CIAnın gizli hapishaneler ağı gözler önünde.. Gündeme bomba gibi düşecek bu kitap, CIAnın tartışmalı sıradışı teslimat operasyonlarını ve bu operasyonların yürütülmesinde ABDye destek veren ülkeleri açığa çıkarıyor.

-Time Magazine

Orta Doğu ülkelerinin gizli polis teşkilatları için işkence uygulamak sıradan bir sorgulama tekniği keskin jilet ise kullandıkları araçlardan sadece biri.. Stephen Grey kitabında tüyler ürperten detaylara yer veriyor.

-The Washington Post

Burnumuzun dibinde olup bitenlerin akla düşürdüğü soruyu çağımız filozoflarından Slavoj Zizekin ağzından soralım: İşkencenin normalleştirilmesiyle açılan yolun sonunda ne olduğunun farkında mıyız?

-Slavoj Zizek

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Haziran-2007
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 355
Orjinal Adı Ghost Plane
Ölçü 15,5x21 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Stephen Grey Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın